Jak radzą sobie drużyny z powiatu oświęcimskiego w I Małopolskiej Lidze Siatkówki?

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   30 grudnia 2019 17:47

W obecnym sezonie trzy kluby powiatu oświęcimskiego są reprezentowane w I Lidze żeńskiej w Małopolsce. Losy tych drużyn są odmienne.

W lidze gra 11 zespołów. Liderem jest Setbol SMS SOS Oświęcim. Zdobył 30 punktów. Siatkarki z oświęcimskiego ośrodka wygrały 30 setów, a tylko po pięciu schodziły z boiska w roli pokonanych. Ich bilans małych punktów wynosi aktualnie 855 do 647.  Przed świąteczną przerwą Setbol dość łatwo uporał się z Prądniczanką Kraków. Setbolówki wygrały 3:0 (25:18, 26:16, 25:11). Nad drugim w tabeli MKS Andrychów liderki mają sześć punktów przewagi, ale o jeden mecz rozegrany więcej.

Czwarte miejsce w tabeli zajmują reprezentantki UMKS Kęczanin Kęty. Do tej pory zgromadziły 21 punktów. Złożyło się na to 21 wygranych i 15 przegranych setów. Bilans małych punktów Kęczanina to 819:748. W ostatnim przed świętami meczu wygrały u siebie z Bronowianką Kraków 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:23).

Na razie ostatnie miejsce w tabeli zajmują siatkarki UKS Victoria Witkowice. Nie zdobyły dotąd punktu, wygrały 2 sety, a przegrały 30. Ich bilans małych punktów wynosi 461:796. Do przedostatniego STS Sandecja Nowy Sącz tracą trzy punkty.