PGE Puchar Polski dla JKH GKS Jastrzębie

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   28 grudnia 2019 18:46

JKH GKS Jastrzębie zdobył PGE Puchar Polski. W finale ten zespół wygrał w Re-Plastem Unią 2:0.

Na meczu cały czas swoją obecność zaznaczali kibice Re-Plastu Unii, głośno wspierając swoich ulubieńców. W kadrze biało – niebieskich pojawił się jej nowy zawodnik – Radek Reidl. Jej rywal został osłabiony stratą dwóch zawodników.

Początek meczu należał do zespołu z Małopolski Zachodniej. W 4. minucie indywidualną akcję przeprowadził Koblar. Wjechał z prawego skrzydła przed bramkarza, ale uderzył w niego. W 5. minucie błąd popełnili obrońcy JKH GKS. Trandin zagrał ze  środka przed bramkę do Wanackiego. Ten zmarnował bardzo dobrą okazję.

Sytuacje bramkowe miała również drużyna ze Śląska. Saunders bardzo dobrze interweniował przy strzałach z bliska Urbanowicza i Jawornika.

W 29.  minucie Kasperlik miał sytuację jeden na jeden z golkiperem od linii niebieskiej. W decydującym momencie nie skierował gumy do siatki. Próba była niecelna. W 35. minucie Paś zjechał z krążkiem z prawej flanki i oddał strzał, który był jednak minimalnie niecelny. W 37. minucie w dogodnej sytuacji Paś uderzył prosto w parkany Saundersa.

W 39. sekundzie trzeciej tercji na prowadzenie wyszli zawodnicy JKH GKS. Saunders obronił strzał z prawej strony. Obrońcy źle zareagowali, więc skutecznie dobił Jossafov. Później Themar miał świetną okazję, ale golkiper wygrał z nim pojedynek. Hokeiści Re-Plastu Unii dążyli do wyrównania. Kilka razy groźnie kontratakowali przedstawiciele JKH GKS.

W 58. minucie z bliska próbował zdobyć gola Meidl. Obronił Raska. Po tym strzale sytuacje jeden na jeden z Saundersem w kontrataku gola zdobył Kasperlik. Kanadyjski bramkarz potknął się, co ułatwiło zadanie zawodnikowi klubu ze Śląska. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.