Przerwali złą serię, a teraz przedłużają dobrą – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   23 grudnia 2019 03:10

Re-Plast Unia już wcześniej przełamała serię porażek z JKH GKS. Teraz udowodniła, że zwycięstwo w Jastrzębiu nie było przypadkiem.

W pierwszej tercji kibice obu drużyn, a było ich około 2200, nie obejrzeli żadnej bramki. W przerwie między tą częścią gry a drugą odsłoną Mariusz Sibik i Paweł Kram, czyli przedstawiciele osób zarządzających klubem wręczyli pamiątkowe prezenty Wojciechowi Wojtarowiczowi i Adrianowi Kowalówce. Jerzy Gabryś obserwował mecz, ale na oficjalne pożegnanie się nie zgodził. Sugerował to tym, że już raz był w Oświęcimiu żegnany.

Druga tercja rozpoczęła się od kar dla zespołu przyjezdnego. W 21. minucie zakotłowało się pod bramką JKH GKS. Gospodarze grali wtedy z przewagą dwóch hokeistów. Kalan zagrał gumę do  brata żegnającego się z hokejem A. Kowalówki. Guma po strzale S. Kowalówki odbiła się od słupka i nie wpadła do siatki. W 23. minucie po dobrej akcji gospodarzy Przygodzki trafił  bramkarza. W 29. minucie Kasperlik  zagrał do Jossafova, który oddal dobry strzał.

W 30. minucie bramkarz skapitulował po dobrym strzale z niebieskiej z nadgarstka Themara. W 34. minucie w zamieszaniu podbramkowym uderzył Bezuska. Strzał wybronił bramkarz. W tej samej minucie Themar nieskutecznie dobił strzał  Saura. W 38. minucie Pretnar uderzył z nadgarstka z niebieskiej. Guma odbiła się od lodu przed bramką i wpadła do siatki przy prawym słupku. Jeszcze w drugiej tercji Zatko przekierował strzał kolegi z  drużyny i było 3:1.

W ostatniej odsłonie obie drużyny dołożyły po jednym golu. Najpierw słuszne dwie kart w tym kare meczu otrzymał Przygodzki. Goście szybko wykorzystali grę w przewadze. Gola zdobył Sawicki. W 58. minucie Kowalówka najechał na lewy słupek i zagrał wzdłuż bramki. Akcję skutecznym strzałem wykończył Kalan. Do końca spotkania wynik sie nie zmienił.

Niedziela 22 grudnia Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Bramki: 0:1 Iossafov – Kasperlík –  Górny (28.47), 1:1  Pretnar – Kalan (5/4) (29.52), 2:1 Pretnar – Koblar – Kowalówka (5/4)  (37.) 3:1  Zaťko –  Kalan – Kowalówka (5/4) (39.30),  3:2  Sawicki – Wałęga –  Górny (5/4) (49.42),   4:2 Kalan – Kowalówka – Koblar (5.4) (57.31)