Zaborzanka wywalczyła trzy punkty u wicelidera – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 października 2019 20:07

Zaborzanka wygrała w Broszkowicach z Pulsem 4:3. Udał się jej rewanż za przegraną w poprzedniej rundzie.

W 5. minucie Michał Barciak wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po wrzutce swojego kolegi z drużyny i zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Cinal. Później Gliwa dobił strzał Łacha, więc prowadziła Zaborzanka.

Wyrównał ten, który robi dużą różnicę w Pulsie, czyli Michał Barciak. Zaborzanka ponownie wyszła na prowadzenie, bo w zamieszaniu podbramkowym dobry strzał na dalszy róg oddał Cinal. Gospodarzenie poddali się i udało się im doprowadzić do remisu. Trzecią bramkę zdobył Michał Barciak. Ostatecznie wygrali przyjezdni. Borowczyk wymanewrował przeciwnika i zagrał do Bochenka, który ze stoickim spokojem przyjął futbolówkę i przerzucił ją nad bramkarzem.

,,Czasami zdarzają się słabsze dni. Nikomu nic nie szło. Gra nam się nie kleiła. W drugiej połowie przeważaliśmy” – powiedział Seweryn Krompiec, grający trener Pulsu Broszkowice.

,,Wreszcie mieliśmy optymalny skład. Byliśmy dobrze poukładani. Chcieliśmy zrewanżować się Pulsowi za ostatnią porażkę. Dobrze było na to patrzeć. Ręce same składały się do oklasków” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Niedziela 27 października Puls Broszkowice – Zaborzanka Zaborze 3:4
Bramki: 1:0 Michał Barciak, 1:1 Cinal, 1:2 Gliwa, 2:2 Michał Barciak, 2:3 Cinal, 3:3 Michał Barciak, 3:4 Bochenek

Puls Broszkowice: Ryszka (46. Strzelecki), Żak, P. Kumor, Wanat, Michalec, Tobik, Jończyk, Mazur (55. Ł. Kumor), Kubisty (S. Krompiec), Michał Barciak, Wykręt. Trener: Seweryn Krompiec.

Zaborzanka Zaborze: Zaleski, Jęczała (80. Bochenek), Kleczkowski, Gaweł, Łach, Góra, Stańczyk (60. Ostrowski), Borowski, Wacławek (85. Ryś), Cinal, Gliwa (75. Kosek). Trener: Rafał Przybyła.