LKS Rajsko wygrał z ostatnim w tabeli Sokołem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 października 2019 18:48

LKS Rajsko wygrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli Grupy Zachodniej IV Ligi Sokołem Kocmyrzów.

W 15. minucie Senkowski zagrał do Formasa. Były zawodnik Pogórza Gierałtowice, Soły Oświęcim i Zatorzanki Zator minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 16. minucie Senkowski pokonał golkipera strzałem z 16 metrów. W 42. minucie dobrą akcję gospodarzy dobrym strzałem zakończył Hałat.

Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie przyjezdni znów cieszyli się dwubramkowego prowadzenia. W zamieszaniu podbramkowym zdobył gola uderzeniem z bliska. W 69. minucie Kukla wykorzystał dobre zagranie z rzutu rożnego kolegi z drużyny. W 78. minucie Piskorz otrzymał futbolówkę od Senkowskiego, wymanewrował bramkarza i również umieścił ją w pustej bramce. W końcówce Sokół przeprowadził kontrę. Precyzyjnym uderzeniem zakończył ją Kozieł.

,,To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Świetnie zagrał przede wszystkim Patryk Senkowski. Rywal od 65. minuty grał w dziesięciu, co trochę ułatwiło nam zadanie. Przy wyniku 2:4 nie wykorzystaliśmy trzech tzw. setek, co na pewno zamknęło by mecz. Cieszy nas to, że wygraliśmy i strzeliliśmy cztery gole, ale martwi to, że nie potrafiliśmy zapewnić sobie spokojnej końcówki”- powiedział Grzegorz Bąk, trener LKS Rajsko.

Sobota 26 października Sokół Kocmyrzów – LKS Rajsko 3:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Formas (15.), 0:2 Senkowski (22.), 1:2 Hałat (42.), 1:3 Senkowski (48.), 2:3 Kukla (69.), 2:4 Piskorz (78.), 3:4 Kozieł (86.)

Sokół Kocmyrzów: Zawrzykraj, Targosz (46. Korcala) Kubera (46. Łuc), Urbaniec(71. Gądek) Kipek, Ptak, Hałat, Haxhijaj, Brak (85. Kozieł), Kukla, Pietrzyk (79. Czuż).

LKS Rajsko: Księżarczyk, Sieczko, Welber, Matlak, Żyła, Czarnik, K. Jędrusik, Zimnal (55. Piskorz), Mika (60. Kukiełka), Senkowski (80. Kędroń), Formas (70. Skiernik). Trener: Grzegorz Bąk.