Niwa wysoko wygrała w Osieku – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 października 2019 20:34

Niwa Nowa Wieś wygrała na wyjeździe z Brzeziną  5:1. Ważnym momentem była czerwona kartka dla bramkarza zespołu gospodarzy.

W 25. minucie Flis doszedł do piłki wrzuconej przez kolegę  z drużyny i efektownie uderzył z  woleja. W 45, minucie sędzia przyznał rzut karny przyjezdnym i przyznał czerwoną kartkę Kulczykowi. W bramce stanął Bies. Gola strzałem z wapna zdobył Piskorek.

Później Niwa zdobyła trzecią bramkę. Kolejnego karnego wykorzystał Piskorek. W 61. minucie R. Gros wykonywał rzut wolny. Zagrał na dalszy róg. Piłkę do siatki z pięciu metrów skierował Nalepa. W 82. minucie Miłoń wymanewrował obrońcę, zszedł do  środka i umieścił piłkę przy dalszym rogu. W 86. minucie było 1:5, bo Marchewka zagrał wzdłuż bramki, a akcję zamknął Merta.

,,Dziś zagraliśmy słabo. Duży wpływ na naszą postawę miała czerwona kartka dla naszego  bramkarza. Od 45. do 60. minuty zagraliśmy lepiej niż wtedy, gdy graliśmy w jedenastu” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

,,Dziś poszło nam nadzwyczaj dobrze. Mieliśmy kontrolę nad meczem. Pomogła nam czerwona kartka dla rywali” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 19 października Brzezina Osiek – Niwa Nowa Wieś 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Flis (25.), 0:2 Piskorek rzut karny (45.), 0:3 Piskorek rzut karny (55.), 1:3 Nalepa (61.), 1:4 Miłoń (82.), 1:5 Merta (86.)

Brzezina Osiek: Kulczyk (45. czerwona kartka, od 45. minuty w bramce Bies), Bernaś, Majcherek, Nalepa, M.  Szczepaniak, Zaremba, Dziubek, Narwojsz, M. Gros, R. Gros, Antecki. Trener: Łukasz Szczepaniak.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Ziemba, Stawowczyk (85. Zwaryczuk), Mateja, Gardyński, Holewa, Nycz, Flis (85. Marchewka), Miłoń, Żmuda (75. Merta), Piskorek. Trener: Kamil  Żmuda.