Górnik przywiózł z Grojca trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 października 2019 22:38

Górnik Brzeszcze wygrał w Grojcu z Solavią 5:3.

Pierwsi w tym meczu gole strzelili gospodarze. D. Płonka wymanewrował obrońcę. Po jego uderzeniu piłka przeleciała między nogami Błazenka i wpadła do siatki. Prowadzenie Solavii podwyższył Krężel, który strzelił z około20 metrów w samo okienko.

W 50. minucie po wrzutce kolegi z drużyny Żmudka trzy razy próbował umieścić futbolówkę w siatce. Gdy się to nie udawało, podał ją Piwowarowi. Górnik doszedł rywala na jedną bramkę. W 61. minucie akcję lewym skrzydłem przeprowadził Kawczak. Zagrał on futbolówkę na środek. Bramkę strzałem z 18 metrów zdobył Wójcik.

W 68. minucie przyjezdni wygrywali. Czerwik przejął piłkę na 30 metrze, podprowadził ją kilka metrów i przelobował Makowskiego. Później szanse na wyrównanie mieli gospodarze. Źle rzut karny wykonał Krężel. W 72. minucie Drabczyk dośrodkował na 7 metr. Widuch zagrał wzdłuż bramki. Z ostrego kąta trafił wykonawca rożnego. W 78. minucie było 2:5. Piwowar wykorzystał dobre zagranie Widucha.W końcówce gola zdobył M. Noworyta. To trafienie już nic nie mogło zmienić.

,,W pierwszej połowie radziliśmy sobie dobrze. W drugiej oddaliśmy środek pola, a inicjatywę przejął Górnik. Popełniliśmy za dużo indywidualnych błędów” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

Niedziela 12 października Solavia Grojec – Górnik Brzeszcze 2:5
Bramki: 1:0 D. Płonka, 2:0 Krężel, 2:1 Piwowar (50.),2:2 Wójcik (61.), 2:3 Czerwik (68.), 2:4 Drabczyk (72.), 2:5 Piwowar (78.), 3:5 M. Noworyta (90.)

Solavia Grojec: Makowski, B. Smolarek, R. Noworyta, Żebrak, Bogdan, Płaczek (M. Noworyta), Krężel, Mroczek, Kozieł (Wołek), Gonszcz (Sołtysik), D. Płonka. Trener: Daniel Płonka.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Lis (46. Kawczak), Salepa (83.)musiał zejść bez zmiany), Wrona (60. Walus), Baraniak, Żmudka, Czerwik, Sojka, Wójcik (67. Drabczyk)Piwowar (81. Kojm), Widuch (79. Baran) Trener: Wojciech Włodarczyk.