Soła postawiła się liderowi

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 września 2019 13:33

Team Sport Hejnał wygrał na swoim stadionie z Sołą Łęki 2:1. Klub z Kęt nadal z kompletem punktów lideruje A Klasie.

W pierwszej nie padły gole, ale to nie oznacza, ze nic się nie działo. Obie drużyny miały sytuacje bramkowe. W 50. minucie akcję rozegrali były z obecnym trenerem Soły. Zarzycki zagrał z lewego skrzydła. Gola strzałem głową zdobył Swarzyński. W 65. minucie gospodarze wyrównali. Oczkowski skutecznie główkował po wrzutce Sitarza. W 78. minucie również głową bramkę uzyskał Derejko.

,,Dopóki rywal miał siły, to się nam dość skutecznie przeciwstawiał. Gdy zaczęło mu ich brakować, to zdobycie przez nas gola było kwestią czasu” – powiedział Łukasz Jagoda, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

,,W pierwszej połowie zagraliśmy odważnie. Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy w tej części gry. Mieliśmy woje sytuacje. Szkoda, że ich lepiej nie wykończyliśmy. Po strzeleniu gola cofnęliśmy się do obrony. Wtedy rywal mocniej nas przycisnął. Później znów zaczęliśmy atakować, ale brakło nam szczęścia. Jestem dumny z naszych zawodników. Zostawili sporo serca na boisku. Z gry zasłużyliśmy na remis” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

Sobota 7 września Team Sport Hejnał Kęty – Soła Łęki 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Swarzyński (50.), 1:1 Oczkowski (65.), 2:1 Derejko (78.)

Team Sport Hejnał Kęty: Zieliński, Korzonkiewicz (80. Karpiński), J. Januszyk, Derejko, Waluś, Samek (55. Ślusarczyk), Kanior (55. Jaromin), Cepiga, Oczkowski (88. Puda), Sitarz (74. Flisek), Taraschuk. Trener: Łukasz Jagoda.

Soła Łęki: Dusik, Karnas, Pawlusiak, Zygmunt, Kramarczyk (Chrapkiewicz), Matejko, Żmudka (Kukiełka), Wiktoruk, Zarzycki, Amrozi, Swarzyński. Trener: Bogdan Swarzyński.