Zgoda wygrała z Solavią

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 sierpnia 2019 19:16

Zgoda Malec wygrała na swoim obiekcie z Solavią Grojec 5:3. Był to mecz II kolejki A Klasy.

Decydujące o losie wyniku meczu były minuty od 15 do 20. W 15. z około 20 metrów uderzył Łukasik. Piłka przeszła po palcach bramkarza, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 17. i 19. Dudzic wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem.

W 60. minucie Solavia zdobyła pierwszego gola w tym spotkaniu. S. Smolarek otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i znalazł sposób na golkipera. W 70. minucie trzeci raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Dudzic. W 71. minucie goście zagrali szybką i składną akcję złożoną z czterech podań. Precyzyjnie wykończył ją Mroczek.

Zgoda nie miała zamiaru rezygnować z dobrego wyniku. W 85. minucie przeprowadziła kontrę. Jej zakończeniem był strzał z siedmiu metrów K. Drebszoka. Wynik w końcówce ustalił Walus. Wykorzystał on nieporozumienie między defensorami gospodarzy i przelobował bramkarza.

Niedziela 25 sierpnia Zgoda Malec – Solavia Grojec 5:3 (3:0)
Bramki: 1:0 Łukasik (15.), 2:0 Dudzic (17.), 3:0 Dudzic (19.), 3:1 S. Smolarek (60.), 4:1 Dudzic (70.), 4:2 Mroczek (71.), 5:2 K. Drebszok (85.), 5:3 Walus (88.)

Zgoda Malec: Gibas, Oczkoś (46. Adamus), S. Drebszok, Nowak, Tomala, Łukasik, Chwierut, K. Drebszok, Chluba, Dudzic, Żmuda (80. Kwaśniak). Trener: Andrzej Tomala.

Solavia Grojec: Wielgus, Noworyta, Bogdan (37.Żebrak), Chowaniec, D. Smolarek (65. Płonka), Płaczek, Krężel, S. Smolarek (75. Śliwk), Krzemień (37. Goc), Wołek, Mroczek. Trener: Daniel Płonka.