LKS Gorzów obronił fotel lidera – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 maja 2019 23:17

LKS Gorzów wygrał w Malcu ze Zgodą 4:2. Zespół przyjezdny jest więc nadal liderem A Klasy.
Na początku meczu goście przejęli inicjatywę. W 8. minucie jeden z zawodników klubu z Gorzowa zagrał na prawą stronę szesnastki. Piłkę przyjął Migdał, wyszedł na czystą pozycję i uderzył mocno i skutecznie. W 10. minucie po wrzutce kolegi z drużyny głową uderzył Bodziony. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i trafiła do Weseckiego, który skierował ją z powrotem przed bramkę. Bodziony drugiej szansy nie zmarnował.

Minutę później sędzia zarządził rzut karny za faul zawodnika ekipy z Gminy Chełmek. Wykorzystał go Dudzic. W 22. minucie LKS Gorzów rozklepał obronę Zgody. Wesecki podał piętą do Migdała, a ten uderzeniem z ośmiu metrów pokonał Jekiełka. W 36. minucie rzut karny wykonywali goście a konkretnie Ząbek. Nie pomylił się.

W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze. W 47. minucie K. Drebszok otrzymał piłkę od Dudzica i strzelił zza szesnastki. Minimalnie chybił. W 65. minucie Wylężek z trudem obronił próbę z woleja z 20 metrów Chwieruta. W 72. minucie Łukasik obsłużył dobrym podaniem K. Drebszoka. Doświadczony zawodnik strzelił z prawej strony, lecz trafił w boczną siatkę.

W końcówce LKS Gorzów grał w dziesięciu, gdyż kontuzji doznał Dylowicz. W 86. minucie Chwierut zagrał do Dudzica. Bramkostrzelny napastnik wymanewrował golkipera i skierował piłkę do pustej bramki.

Niedziela 26 maja Zgoda Malec – LKS Gorzów 2:4 (1:4)
Bramki: 0:1 Migdał (8.), 0:2 Bodziony (10.), 1:2 Dudzic rzut karny (11.), 1:3 Migdał (22.), 1:4 Ząbek rzut karny (43.), 2:4 Dudzic (86.)

Zgoda Malec: Jekiełek, S. Drebszok, Krawczyk, Nowak, Wawak (46. Oczkoś), Chwierut, Lekki, K. Drebszok, Łukasik, Żmuda, Dudzic.

LKS Gorzów: Wylężek, Krzyśko, Wesecki, Opitek, Górski, Bloch (46. Żurek), Ząbek, S. Dylowicz, Majcherek (22. Niemczyk), Migdał, Bodziony.