Górnik bez straty punktów w rundzie wiosennej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 maja 2019 22:44

Górnik wygrał na swoim boisku 3:1 z Orłem Witkowice. Klub z Brzeszcz jest na razie swoistym rycerzem wiosny.

W mecz dobrze weszli przyjezdni. W 2. minucie z prawego skrzydła wrzucił Bąba. Dobry strzał z 10 metrów lewą nogą oddał Szypuła. Po jego uderzeniu piłka przeleciała obok Błazenka i wpadła do siatki.W 51. minucie Sojka dośrodkował z rzutu wolnego z około 40 metrów. Obrońcy źle ją wybili. Doszedł do niej Piwowar i strzałem z 11 metrów wyrównał stan rywalizacji. W 65. minucie Żmudka podprowadził futbolówkę w okolicę 20 metra i strzelił skutecznie strzelił z dystansu. W 85. minucie Michalik zagrał do Kiepury, a ten podciął futbolówkę nad Nowowiejskim.

,,W pierwszej połowie szło nam ciężko. W drugiej zdominowaliśmy rywala, a mecz toczył się pod nasze dyktando” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Na zbyt wiele przeciwnikom nie pozwoliliśmy. Optycznie przeważał Górnik. My nastawiliśmy na kontry. Przy pierwszym golu popełniliśmy błąd przy wyprowadzaniu piłki. Później inicjatywę posiadali zawodnicy klubu z Brzeszcz i zasłużenie wygrali. Zaznaczam jednak, że jestem zadowolony z postawy naszych piłkarzy” – powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

Sobota Górnik Brzeszcze – Orzeł Witkowice 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Szypuła (2.), 1:1 Piwowar (51.), 2:1 Żmudka (65.), 3:1 Kiepura (85.)

Górnik Brzeszcz: Błazenek, Żmudka, Wrona, Salepa, Kopta, Piwowar (84. Gancarz), Sojka, Czerwik, Michalik (82. Drabczyk), Baraniak (75. Kiepura, 88. Kojm), Widuch. Trener: Wojciech Włodarczyk.

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Gołębiowski  (70. Bryja), Hankus, Jedliński, Walus (80. Bąk), Wrona (80. Jekiełek), Jasiński (62. Mitoraj), Bąba (70. Paździor), Wandor, Szypuła, Kawczak. Trener: Szymon Śliwa.