Bezproblemowe zwycięstwo Zgody w Bulowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 maja 2019 15:00

Zgoda wygrała w Bulowicach z tamtejszym LKS 4:0. Gospodarz utrzymuje czteropunktową przewagę nad ostatnim w tabeli zespołem.
W 23. minucie faulowany w polu karnym był Dudzic. Rzut karny wykorzystał  poszkodowany. W 65. minucie indywidualną akcję od 40 metra przeprowadził egzekutor jedenastki. Były zawodnik między innymi Niwy, Unii i Brzeziny minął rywali i zagrał wzdłuż bramki. Żmuda przekierował piłkę do siatki.

W 74. minucie rzut wolny z lewej strony wykonywał Dudzic. S.  Drebszok wyprzedził obrońców i podwyższył prowadzenie zespołu przyjezdnego. W 83. minucie po wrzutce Żmudy jeden z obrońców LKS Bulowice strzelił głową i zapisał na swoje konto gola samobójczego.

,,I pierwszej połowie zagraliśmy dobrze pressingiem. Uważamy, że karny się gościom nie należał. Podciął on na skrzydła. W drugiej staraliśmy się nadrobić stratę. Z naszej strony było dużo walki. Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Na pewno zagraliśmy dużo lepiej niż w poprzednim meczu. Plotki o tym, jakoby chcielibyśmy rezygnować z rywalizacji o utrzymane są nieprawdziwe. Poprawiliśmy grę, patrzymy z nadzieją w przyszłość i walczymy dalej” – powiedział Jakub Piecha, zawodnik LKS Bulowice.

,,Cały czas przeważaliśmy cały czas. Trochę jednak dopasowaliśmy się do poziomu rywala. Stać nas na więcej” – powiedział Andrzej Tomala.

Sobota 4 maja LKS Bulowice – Zgoda Malec 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Dudzic rzut karny (23.), 0:2 Żmuda (65.), 0:3 S. Drebszok (74.), 0:4 gol samobójczy (83.)

LKS Bulowice: M. Matejko, Wróbel (80. Kruk), Matusiak, Michalak, Wróbel (55. Kasperek), Łuczak (72. Wysogląd), Piecha, Waligórski, Surma, Handy, Mrzygłód. Trener: Marek Kudłacik.

Zgoda Malec: Gibas, Stawowczyk (70. Jekiełek), S. Drebszok, Krawczyk, Oczkoś, Łukasik, Lekki, K. Drebszok (Nowak), Chwierut, Dudzic, Żmuda (81. Kuwik). Trener: Andrzej Tomala.