Team Sport Hejnał wygrał z Sołą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 maja 2019 00:23

W derbach gminy Kęty Team Sport Hejnał wygrał  Sołą Łęki 2:1. Gospodarze zmniejszyli o dwa punkty stratę do lidera z Gorzowa.
W 29. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Ochman. Gola z 11 metrów zdobył Oczkowski. W 58. minucie Zemła odebrał piłkę rywalowi w środku pola i zagrał do strzelca pierwszej bramki. Ten nie zmarnował dobrej sytuacji sam na sam z Danielem Dusikiem. W 85. minucie Zarzycki skierował futbolówkę za linię obrony. Matejko ominął bramkarza i skierował ją do pustej siatki.

,,Wygraliśmy zasłużenie. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych. Nie wykorzystaliśmy ich, wiec końcówkę mieliśmy nerwową” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

,,Spotkanie było dość senne, wyrównane i spokojne. W środku przewagę mieli raczej gospodarze. Wynik oceniam jako sprawiedliwy” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Sobota 4 maja Team Sport Hejnał Kęty – Soła Łęki 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Oczkowski (29.), 2:0 Oczkowski (58.), 2:1 Matejko (85.)

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Karpiński, Januszyk, Szczepaniak, Walus, Samek (65. Kadłubicki), Flisek (60. Chrapkiewicz), Zemła, Korzonkiewicz, Oczkowski, Ochman (75. Rogala). Trener: Łukasz Szczepaniak.

Soła Łęki: Daniel Dusik, Zarzycki, Pawlusiak, Adamczyk, Zygmunt, Kozieł, Żmuda, Matejko, Amrozi, Lekki (60. Kukiełka), Dziubek. Trener: Krzysztof Zarzycki.