Derby powiatu oświęcimskiego w IV Lidze dla Unii – Foto

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2019 00:28

Unia Oświęcim wygrała z LKS Jawiszowice 5:1 w derbach powiatu oświęcimskiego w Grupie Zachodniej IV Ligi.

Przed meczem minutą ciszy upamiętniono Andrzeja Błasiaka.

W 3. minucie Nagi zagrał do Hałata.Z jego strzałem poradził sobie bramkarz. W 22. minucie Herman otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny. Piłka po jego strzale przeszła obok prawego słupka. Dwie minuty później Czapla otrzymał futbolówkę od Pietraszki, lecz uderzył w boczną siatkę.

Również niecelnym strzałem zakończył swoją indywidualną akcję w 26. minucie Korczyk. W 38. minucie Czapla otrzymał podanie na prawe skrzydło. Czapla był bliski sukcesu, ale oddał minimalnie niecelny strzał na dalszy słupek.

Bramki padały w drugiej połowie. W 51. minucie uderzył piłka po strzale Pluty trafiła w słupek. Strzał dobił Lichota. W 74. minucie jeden z zawodników Unii zagrał wzdłuż szesnastki. Skutecznie z pierwszej piłki uderzył Janiczak. W 84. minucie wzdłuż bramki zagrywał Korczyk. Formalności dopełnił Chrapek.

Końcówka meczu oznaczała pogrom gości. W 86. minucie Czapla nie miał problemów z wymanewrowaniem bramkarza i ofiarnie interweniującego obrońcy. W 89. minucie znów rozklepano obronę gości. Tym razem kropkę nad i postawił Kirejczyk. W doliczonym czasie gry bardzo  ładny dla oka strzał zza szesnastki oddał Pacyga.

Środa 1 maja Unia Oświęcim – LKS Jawiszowice 5:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Lichota (51.), 2:0 Janiczak (74.), 2:1 Chrapek (84.), 3:1 Czapla (86.), 4:1 Kirejczyk (89.), 5:1 Pacyga (90+)

Unia Oświęcim: Korzec, Pluta, Ryś (63. Kirejczyk), B. Ryszka, Janiczak, Pietraszko, Rzeszutko, Czapla, Wilczak (83. Mrowiec), Pacyga. Trener: Marek Kołodziej.

LKS Jawiszowice: Niesyto, Nagi, Grabczyński, Kabara, Szymonik (czerwona), Herman, Korczyk, Chrapek, Hałat, Bednarczyk, Pyrlik (71. Bartula).