Oczkowski katem Orła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 kwietnia 2019 20:19

Team Sport Hejnał wygrał w Witkowicach z Orłem 4:1. Wszystkie bramki dla gości zdobył Oczkowski. Klub z Kęt odrobił w ten sposób dwa punkty do lidera.

W 20. minucie po zagrania J. Walusia piłkę w pustej bramce umieścił Oczkowski. W 35. minucie ten sam zawodnik dobił strzał Walusia i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 55. minucie piłkarz i trener dzieci w klubie z Kęt pokonał bramkarza Orła trzeci raz. Wykorzystał rzut karny podyktowany za faul obrońców na Sitarzu.

W 59. minucie futbolówkę z autu wyrzucił piłkę z autu. Ta doleciała na szesnasty metr, gdzie została precyzyjnie uderzona przez Bąbę. Wpadła do bramki przy bliższym słupku. W 80. minucie Oczkowski otrzymał prostopadłe podanie od Zemły i strzelił swojego czwartego w tym meczu gola. W końcówce jeszcze dwa gole mógł dołożyć Ochman. Nie wykorzystał jednak bardzo dobrych okazji.

,,Rywal był lepszy i wygrał zasłużenie. Szkoda indywidualnych błędów przy straconych golach”- powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

,,Byliśmy dużo lepsi i mogliśmy zdobyć jeszcze kilka goli” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota Orzeł Witkowice – Team Sport Hejnał Kęty 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Oczkowski (20.), 0:2 Oczkowski (35.), 0:3 Oczkowski (55.), 13 Bąba (59.), 1:4 Oczkowski (80.)

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Waluś, Konefał, Rusinek, Jedliński (60. Bąk), Gołębiowski, Hankus, Szypuła, Kawczak (46. Wandor), Jasiński, Bąba. Trener: Szymon Śliwa.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Karpiński (55. Flisek), Januszyk, Szczepaniak, W. Waluś, Samek (46. Cepiga), Zemła, Tarashuk,  Sitarz, Ochman, Oczkowski (83. Ferreri), J. Waluś. Trener: Łukasz Szczepaniak.