KS Chełmek odniósł zasłużone zwycięstwo w Osieku- FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 kwietnia 2019 01:48

KS Chełmek wygrał w  Osieku z Brzeziną 2:0. Goście przeważali i wygrali zasłużenie. Gospodarze w trzech wiosennych kolejkach nie zdobyli jeszcze gola.

W 5. minucie Hankus wszedł lewą stroną w pole karne i zagrał w środek. Wykręt uderzył głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Minutę później również głową strzelił Szewczyk. W 24. minucie niepilnowany Tomala uderzył minimalnie niecelnie na przeciwległy słupek.

W 34. minucie niewiele się pomylił Kaleta, który próbował strzelił zza szesnastki. W pierwszej połowie przeważał KS Chełmek. Tak samo było od początku drugiej odsłony.

W 62. minucie Wykręt poradził sobie z obrońcami, ale jego pierwszą próbę i dobitkę obronił bramkarz. W 65. minucie Kaleta, który był bardzo aktywny tego dnia, zaatakował lewym skrzydłem i zagrał przed bramkę do Hankusa. Ten nie miał problemów ze skutecznym strzałem głową. W 71. minucie jeden z zawodników Brzeziny podał futbolówkę Hankusowi. Były piłkarz między innymi LKS Jawiszowice podał do Żyły, a on przerzucił piłkę nad interweniującym golkiperem.

W ostatnich dziesięciu minutach goście oddali inicjatywę przeciwnikom. Ci jednak nie zdobyli gola.

Sobota 6 kwietnia Brzezina Osiek – KS Chełmek 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Hankus 65., 0:2 Żyła 71.

Brzezina Osiek: Kulczyk, Nalepa (75. Czerny), Szewczyk, Majcherek (65. Wójcik), Bernaś, Narwojsz, Tomala (72. Borowczyk, żółta), Pindel, R. Gros, Jaromin, Antecki. Trener: Piotr Balonek.

KS Chełmek: Żołneczko, Żyła, Chylaszek, Kantek, Pędrys (80. Bieniek), Sidor, Wykręt, Kustra, Kaleta (77. Witoń), Nędza (77. Psioda), Hankus. Trener: Paweł Sidorowicz.