Pewne zwycięstwo LKS Jawiszowice w Kaszowie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 kwietnia 2019 12:11

LKS Jawiszowice grał w niedzielę na wyjeździe z outsiderem Grupy Zachodniej IV Ligi, czyli Kaszowianką Kaszów. Podopieczni Jarosława Płonki bez problemu wysoko wygrali.
Pierwszą groźną sytuację goście stworzyli w 33. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Hałat. Głową uderzył Kabara. Jego próba była minimalnie niecelna. W 37. minucie zawodnicy zespołu przyjezdnego przeprowadzili skuteczną, trójkową akcję. Nagi zagrał do Pyrlika,a  ten odegrał do Korczyka, który umieścił piłkę w pustej bramce.

Na 0:2 podwyższył Hałat. Otrzymał podanie od Chrapka i oddał celne uderzenie na dalszy róg. W 48. minucie Kozłowski z trudem zatrzymał futbolówkę uderzoną przez Nagiego. W 63. minucie Chrapek przeprowadził indywidualną akcję od połowy boiska. Kozłowski poradził sobie  z jego strzałem. Minutę później LKS Jawiszowice zdobył trzeciego gola. Korczyk obsłużył dobrym podaniem Hermana. Ten pokonał bramkarza Kaszowianki. W doliczonym czasie gry Hałat uderzył z narożnika szesnastki i ,,wsadził piłkę za kołnierz” golkiperowi.

Niedziela 7 kwietnia Kaszowianka Kaszów – LKS Jawiszowice 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Korczyk 37., 0:2 Hałat 39., 0:3 Herman 64., 0:4 Hałat 90+4

Kaszowianka Kaszów: Kozłowski, Koczwara (75. Kołodziejczyk), Leżoń, Pabiś, Poniedziałek, Pachacz, Gala (żółta, 46. Soból), Pamuła (75. Pikuła), Sotwin (46. Nowakowski),Sierakowski, Kiełbus (żółta).

LKS Jawiszowice: Szymala, Grabczyński, Tworek, Szymonik (żółta), Kabara (żółta, 46. Płonka), Korczyk (89. Rusek), Chrapek (77. Piekielny), Nagi, Hałat, Pyrlik, Herman (69. Bednarczyk). Trener: Jarosław Płonka.