Soła zdobyła Puchar Polski na szczeblu podokręgu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 marca 2019 22:54

Trzecioligowa Soła wygrała na wyjeździe z Niwą Nowa Wieś 3:1. Był to finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu oświęcimskiego.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 5. minucie do piłki zagranej z rzutu wolnego przez jednego ze swoich kolegów z drużyny gola strzałem głową zdobył Piskorek. Potem jeszcze jedną groźną sytuację miał klub z Nowej Wsi. Ostatecznie futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

W kolejnej fazie meczu do głosu doszli goście. W 34. minucie trzecią z rzędu sytuację strzelecką zamienili na gola. Wójcik otrzymał piłke od Szeli i znalazł sposób na Gacura. W 65. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul na strzelcu golu dla Soły. Bramkę z jedenastu metrów zdobył Stankiewicz. W 73. minucie wynik po efektownej indywidualnej akcji zdobył nowy zawodnik ekipy z Oświęcimia – Nowakowski.

Sobota 2 marca  Niwa Nowa Wieś – Soła Oświęcim: 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Piskorek 5., 1:1 Wójcik 34., 1:2  Stankiewicz rzut karny 65., 1:3 Nowakowski 73.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Mateja, Gardyński (54. Klimczyński), Flis, Kukiełka, Stawowczyk,  Żmuda, Smarzyński (31. Deska), Rzepa, Piskorek, Zontek. Trener: Kamil Żmuda.

Soła Oświęcim: Szelong,Pieprzyca (74. Rutkowski),Feruga, Ceglarz (46. Stankiewicz), Kasolik, Szymczak, Jaworek, Duda (46. Chowaniec), Kuczak,  Szela (46. Wyjadłowski), Wójcik (64.Nowakowski). Trener: Łukasz Surma.