Młode niedźwiedzie wygrały turniej ligowy

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   6 lutego 2019 09:19

Drużyna u – 12 Kadeta Oświęcim wygrała dwa mecze w turnieju ligowym w ramach rozgrywek ligi śląskiej.  W Oświęcimiu zagrały cztery drużyny.
W pierwszym meczu Kadet grał z UKS MOS Katowice. Zawodnicy oświęcimskiego klubu po trzech minutach wygrywali dziesięcioma punktami. W drugiej kwarcie wystąpiła druga piątka gospodarzy turnieju. Gra się wyrównała. Po celnych rzutach Dominika Hubera było 21:9. W drugiej połowie meczu podopieczni Wojciecha Porębskiego zaprezentowali się dobrze. W końcówce stracili punkty, ale ostatecznie wysoko wygrali.

Na mecz z MCKiS Czeladź gospodarze wyszli nie tylko z odpowiednim nastawieniem, ale również z dobrą taktyką. Było to możliwe dzięki obserwacji pierwszego spotkania przeciwników. Na parkiecie zaprezentowali się wszyscy koszykarze Kadeta. Wygrali różnicą dwudziestu punktów.

Kadet objął pozycję lidera w ligowej tabeli.