Zasłużone zwycięstwo Zgody

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 listopada 2018 21:50

Zgoda Malec wygrała z Orłem Witkowice 6:2.

W 15. minucie K. Drebszok otrzymał futbolówkę na 35 metrze. Wszedł z nią do narożnika szesnastki, wymanewrował bramkarza i skierował ją pod poprzeczkę. W 25. minucie goście wyrównali. Rzut wolny 19 metrów wykonywał Bąba. Piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki.

W 32. minucie Lekki  oddał precyzyjny strzał z woleja z 17 metrów. Ten sam zawodnik z najbliższej odległości dobił strzał Ogórka. Później gola kontaktowego zdobył Orzeł. Jasiński pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu Szypuły.

W kolejne j fazie meczu celne ciosy zadawali już tylko piłkarze Zgody. W 71. minucie bramkarz obronił próbę Łukasika, ale wobec dobitki głową Żmudy musiał  skapitulować. W 75. minucie  trzeci raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Lekki. Tym razem poprawiał uderzenie Łukasika. W 88. minucie Sokół oddał skuteczny półgórny strzał z 15 metrów.

Niedziela 28 października Zgoda Malec – Orzeł Witkowice 6:2

Bramki: 1:0 K. Drebszok 15., 1:1 Bąba 25., 2:1 Lekki 32., 3:1 Lekki 57., 3:2 Jasiński, 4:2  Gibas, Sporysz, S. Drebszok, Nowak, Oczkoś zm. 75. Krawczyk, Sokół, Ogórek, K. Drebszok zm. 77. Stawowczyk, Łukasik zm. 91. Kuwik, Żmuda zm. 91. Wawak, Lekki. Trener: Andrzej Tomala.:2 Lekki 75., 6:2 Sokół

Zgoda Malec: Gibas, Sporysz, S. Drebszok, Nowak, Oczkoś zm. 75. Krawczyk, Sokół, Ogórek, K. Drebszok zm. 77. Stawowczyk, Łukasik zm. 91. Kuwik, Żmuda zm. 91. Wawak, Lekki. Trener: Andrzej Tomala.

Orzeł Witkowice: Wróbel, Jarosz zm. 65. Mitoraj, Konefał, Rusinek, Jedliński zm. 72. Bąk, Achinger zm. 55. Gołębiowski, Hankus zm. 75. D. Jekiełek, Wrona, Szypuła, Bąba, Jasiński. Trener: Szymon Śliwa.