Niwa wysoko wygrała w Zatorze. Trzy bramki Piskorka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 sierpnia 2018 18:01

Niwa Nowa Wieś wygrała z Zatorzanką Zator 5:2. Trzy bramki zdobył Piskorek.

Wynik mogła otworzyć Zatorzanka, ale jej zawodnicy trafiali piłką najpierw w słupek, a potem w poprzeczkę.

W 11. minucie Piskorek wykorzystał rzur karny. W 29. minucie ten sam zawodnik otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu i wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 35. minucie Piskorek naciskał stopera Zatorzanki. Ten zagrał trudne podanie do golkipera. Lichański nie przyjął podania, więc kibice obejrzeli gola samobójczego.

W 39. minucie Stanek zagrał przekątną piłkę do Stefaniaka. Drugi z wymienionych uderzył celnie na dalszy róg. W 59. minucie goście zadali kolejny celny cios. Rzut rożny wykonywał Nycz. Ustawiony przy słupku Mateja wystawił futbolówkę Piskorkowi, który strzelił skutecznie głową. W 66. minucie rzut wolny z 21 metrów wykonywał Nycz. Piłka po jego uderzeniu przeszła obok muru i wpadła do siatki. W końcówce Makuch dobił strzał z rzutu wolnego innego zawodnika Zatorzanki.

,,Bramki strzelaliśmy sobie sami. Padły one po naszych bardzo dużych błędach. Szkoda sytuacji z początku meczu” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

,,Wynik jest trochę mylący. Na poczatku Zatorzanka mogła a nawet powinna strzelić dwa gole. Po trzeciej bramce kontrolowaliśmy mecz. Gra się uspokoiła, a rywal chyba sam nie wierzył w możliwość odniesienia sukcesu” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Niwa Nowa Wieś.

Niedziela 19 sierpnia Zatorzanka Zator – Niwa Nowa Wieś 2:5

Bramki: 0:1 Piskorek rzut karny 11., 0:2 Piskorek 29., 0:3 gol samobójczy 35., 1:3  Stefaniak 37., 1:4 Piskorek 59., 1:5 Nycz 66., 2:5 Makuch 79.

Zatorzanka Zator: Lichański, Stanek zm. 65. Celej , Skrobacz, Mika, Żmuda, Leszczyński zm. 71. Piela, Makuch, Kuliga zm. 59. Michałek, Formas zm. 65., Stefaniak, Wolanin. Trener: Marcin Folga.

Niwa Nowa Wieś: Tlałka, Holewa, Mateja, Stawowczyk, Gardyński, zm. 66. Zwaryczuk, Merta, Nycz, Flis zm. 77. Zięba, Swarzyński zm. 46. Deska, Klimczyński zm. 72. Żmuda, Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.