polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Koniec pierwszej rundy Młodzieżowej Ligi Halowej Piłki Nożnej zbliża się dużymi krokami. W ostatnią sobotę poznaliśmy drużyny, które uratowały się przed odpadnięciem z rozgrywek w grupie A. Na ostateczne rozstrzygnięcia czekają jeszcze zawodnicy występujący w grupie B w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W sobotę grali tylko zawodnicy ze starszej kategorii. Gimnazjaliści czekają aż ich starsi koledzy skończą I rundę i przygotowują się do kolejnych meczów. Niestety i tym razem nie obyło się bez walkowerów. Na salę w Konarze nie stawili się zawodnicy z Drużyny Parafialnej Św. Józefa 3. Drużyna ta awansowała jednak do dalszych rozgrywek. Sześć punktów zdobyli Kanonierzy.
Najpierw ucieszyli się z faktu nieobecności parafian a później 8.2 pokonali Przeciszovię. Ta druga drużyna pożegnała się z szansami na awans do następnej fazy. Tradycyjnie mecz walkowerem przegrały Dwory. Obdarowani trzema punktami zostali tym razem zawodnicy drużyny Roluj. Drużyna w której występuje między innymi Rafał Kozak zagrała także mecz z Zasolem. Spotkanie to wygrali 7.4. Do końca I rundy w grupie A pozostały jeszcze trzy mecze, ale już wiadomo, że do II rundy awansowali Kanonierzy, Roluj, Twoja Stara, Stare Stawy, Zasole i Drużyna Parafialna Św. Józefa 3. Drużyny z miejsc od 7 do 10 odpadają z rozgrywek.
W sobotę grały także drużyny z grupy B. W ciekawym meczu Drużyna Parafialna Św. Józefa 5 tylko zremisowała 2.2 z liderem grupy Włatcami Móch. Parafianie powinni wygrać ten mecz wysoko, lecz brakowało im skuteczności. Błędy rywala wykorzystali liderzy i wygrywali nawet przez pewien czas. Ładna indywidualna akcja Bartosza Janigi dała parafianom remis. Dwa mecze w ten weekend rozegrały Bukłaki. Najpierw 7.3 pokonały Chłopaków z Ibizy a później 4.2 Drzwi do Wanny. Pozostałe zaplanowane spotkania nie odbyły się.
Organizatorzy ligi zmienili składy grup, w których grają gimnazjaliści. W grupie A zagra Git Majonez, Memele, Złomiarze, Schody w Windzie, LKS Krawężnik oraz Drużyna Parafialna Św. Jozefa 2, natomiast w grupie B Parafia Św. Józefa 1, Twój Stary, Orły Soły, Ponętni, Tobi i Przyjaciele a także Rury. Rozgrywki gimnazjalistów ruszają 18 lutego. Grupy w kategorii starszej także będą zmienione, ale ich skład poznamy po ostatecznym zakończeniu I rundy.
Kolejne mecze 14 lutego w hali PZ nr 1 przy ul. Konarskiego 9.30 – PG-A. Twoja Stara-Zasole, 9.50 – PG-B. Bez Nazwy-Parafia 5, 10.10 – PG-A. Stare Stawy-Zasole, 10.30 – PG-B. Błoniarze-Megazordy 10.50 – PG-B. Bukłaki-Krawężniki, 11.10 – PG-B. Prurznioki-Włatcy Móch, 11.30 – PG-B. Wojaki Iwana-Bez Nazwy, 11.50 – PG-B. Błoniarze-Parafia 5, 12.10 – PG-B. Chłopaki z Ibizy-Drzwi do Wanny, 12.30 – PG-B. Prurznioki-Wojaki Iwana
Kolejne mecze 14 lutego w hali PZ nr 2, ul. Bema 8.
9.00 – PG-B. Bez Nazwy-Prurznioki, 9.20 – PG-B. Bukłaki-Megazordy, 9.40 – PG-B. Chłopaki z Ibizy-Krawężniki, 10.00 – PG-B. Błoniarze-Prurznioki, 10.20 – PG-B. Bukłaki-Parafia 5, 10.40 – PG-B. Chłopaki z Ibizy-Megazordy, 11.00 – PG-B. Parafia 5-Wojaki Iwana, 11.20 – PG-B. Drzwi do Wanny-Krawężniki, 11.40 – PG-B. Wojaki Iwana-Włatcy Móch, 12.00 – PG-A. Banda Rogala-Stare Stawy, 12.20 – PG-A. Banda Rogala-Twoja Stara.
Grupa A
Grupa B