Soła wysoko wygrała w Grojcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2018 06:55

Soła Łęki wygrała w Grojcu z Solavią 5:1.W 25. minucie z 17 metrów rzut wolny wykonywał Zarzycki. Piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki. W 35. minucie Dziubek uderzył precyzyjnie z woleja. Gol na 0:3 padł jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie przyjezdni przejęli futbolówkę w środkowej strefie boiska. Później Lekki zagrał do Matejki, a ten nie zepsuł sytuacji sam na sam.

W 65. minucie Szewczuk podał piłkę do Rusinka. Ten wymanewrował dwóch rywali i uruchomił Witka, który strzelił gola na 1:3. Ostateczne słowo, a nawet dwa słowa, należały do Soły. W 68. minucie Dziuga skierował piłkę do pustej bramki. Wynik spotkania ustalił Matejko, który wykończył dobrą dwójkową akcję z Dziugą.

„Wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Moim zdaniem  było ono wyrównane.  Gratuluję rywalom tego, że byli bardzo skuteczni” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

„Boisko było słabe. W spotkaniu było niewiele gry. My postawiliśmy na grę skrzydłami i to się opłaciło. Chciałbym powiedzieć kilka dobrych słów o Grzegorzu Żmudce. Zadebiutował dziś na środku i poradził sobie bardzo dobrze” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Niedziela 15 kwietnia Solavia Grojec – Soła Łęki 1:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Zarzycki (17.), 0:2 Dziubek (35.), 0:3 Matejko (40.), 0:4 Dziuga (65.), 1:5 Dziuga (88.)

Solavia Grojec: Lichość, Szewczuk, R. Noworyta, Wiktoruk, S. Smolarek, Krężel, Mroczek, Kozieł, Rusinek, Śliwka, Witek. Trener: Dawid Szewczuk.

Soła Łęki: Dziędziel, Zarzycki, Damian Dusik, Karnas, Kleczkowski, Żmudka, Dziubek, Matejko, Kramarczyk, Lekki, Dziuga. Trener: Krzysztof Zarzycki.