Pierwsze zwycięstwo LKS Bobrek w rundzie wiosennej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2018 06:47

LKS Bobrek wygrał w Bulowicach z tamtejszym LKS 2:0.Obie drużyny nie mogą zaliczyć do udanej początkowej fazy rozgrywek. W klubie z gminy Chełmek doszło nawet do rozstania się z klubem Dariusza Kapcińskiego. W spotkaniu w Bulowicach funkcję trenera pełnił Michał Barciak, choć wyjściowy skład ustalał jego brat – Marcin.

W 35. minucie Hendzlik zagrał prostopadle, a K. Nowotarski wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. Drugi celny cios przyjezdni zadali w 68. minucie. Wąsik zaatakował skrzydłem i zagrał przed bramkę. Tam podanie próbował przebić obrońca LKS Bulowice. Uczynił to na tyle niefortunnie, że strzelił gola samobójczego.

„Stan boiska był dziś fatalny. Szkoda to mówić, bo to nasz obiekt, ale taka jest prawda. Był to ogólnie jeden  z najsłabszych meczów, jakie widziałem. Staraliśmy się tworzyć dobre akcje, ale nie zawsze się to udawało” – powiedział Rafał Rusek, grający trener LKS Bulowice.

„Dziś warunki do gry były kiepskie. Cieszy wygrana w trudnym dla nas czasie” – powiedział Michał Barciak, zastępujący na tym meczu tymczasowego trenera.

LKS Bulowice – LKS Bobrek 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 K. Nowotarski (35.), 0:2 gol samobójczy (68.)

LKS Bulowice: Jurzak, Rafał Michalak I, Rafał Michalak II, Matejko, Wysmołek (65. Wantoła), Matusiak, Ochmanek, Surma, Cibor, Micherda (75. Nowak), Rusek. Trener: Rafał Rusek.

LKS Bobrek: Opitek – Semik (55. D. Nowotarski), Michał Barciak, Przybyła, Byrski – Jarosz, Hendzlik, Szyjka, K. Nowotarski – Krompiec, Wąsik. Trener: Michał Barciak