Skawa zremisowała w Witkowicach i zrównała się punktami z pauzującym LKS Piotrowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 kwietnia 2018 18:21

Skawa Podolsze zremisowała z Orłem Witkowice 2:2. Ostatni zespół w tabeli A Klasy zrównał się punktami z przedostatnim LKS Piotrowice.W pierwszej połowie niewiele mówiło, o nadchodzącej niespodziance. Orzeł przeważał i potwierdził to dwoma golami. W 10. minucie Bąba zagrał do Jasińskiego, a ten w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad bramkarzem Skawy. W 25.minucie po rzucie wolnym Gołębiowskiego w  polu karnym wytworzyło się zamieszanie siedem metrów od bramki. Najwięcej „zimnej krwi” zachował Rusinek, który z strzałem z bliska umieścił futbolówkę pod poprzeczką.

Zespół Skawy jest jedną z trzech ekip, które walczą o utrzymanie w A Klasie. Jej członkowie nie mają nic do stracenia, więc przegrywając 0:2 pierwszą połowę zagrali z determinacją. W drugiej połowie zawodnicy Skawy szukali swoich szans na strzelenie gola.

W 72. minucie prawego skrzydła Porębski wycofał piłkę do Żmudy. Zawodnik Skawy przelobował bramkarza. W 85. minucie padł gol wyrównujący. Banaszak zagrał ze środka na prawe skrzydło. Tam Szczyżyca naszedł na futbolówkę i uderzył w pełnym biegu z narożnika szesnastki. Tym samym Skawa wyrównała stan rywalizacji w tym meczu i zrównała się punktami z LKS Piotrowice. Pamiętajmy jednak, że rywal z gminy Przeciszów tym razem pauzował.

Sobota 31  marca Orzeł Witkowice – Skawa Podolsze 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Jasiński  (10.), 2:0 Rusinek, 2:1 Żmuda (72.), 2:2 Szczyżyca (85.)

Orzeł Witkowice: Wróbel, Mitoraj, Rusinek, Śliwa, Matonóg (70. Janas), Achinger, Gołębiowski (70. Sapeta), Hankus, Konefał (80. Konefał), Bąba, Jasiski. Trener: Szymon Śliwa.

Skawa Podolsze: Jurkowski, Nykiel, Serwatka, Guzdek, Wiecheć (87. Banaszak), Żmuda, Bartula, Płonka, Szczyżyca, Porębski, Chmura (60. Folga). Trener: Wojciech Jurkowski.