Skuteczna Zgoda zdobyła trzy punkty na inauguracje rundy wiosennej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 marca 2018 17:11

Zgoda Malec wygrała z LKS Bobrek 4:1.W 20. minucie ustawiony z prawej strony na linii szesnastki Wójcik dośrodkował Sokół. Piłka dotarła do Sokoła,a potem uderzona o niego otarła się o ręce bramkarza i wpadła do siatki. W 31. minucie było 2:0. Lekki zza pola karnego zagrał na drugą stronę do K. Drebszoka. Zawodnik Zgody przyjął futbolówkę i precyzyjnie strzelił lewą nogą.

Później gola zdobyli przyjezdni. Gibas źle obliczył lot futbolówki przy rzucie wolnym wykonywanym z dalszej odległości przez Michała Barciaka. W kolejnej fazie meczu trafiali tylko gospodarze.

W 65. minucie K. Drebszok uderzył precyzyjnie 1 25 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Wynik w 80. minucie ustalił S. Drebszok. Wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Płonki.

– Przeważaliśmy przez cały mecz – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec

– Myślę, że wynik nie oddaje obrazu gry. Byliśmy nieskuteczni. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali Szyjka i Krompiec. Pierwszy, drugi i czwarty gol padły po naszych ewidentnych błędach.

Niedziela 25 marca Zgoda Malec – LKS Bobrek 4:1
Bramki: 1:0 Sokół (20.), 2:0 K. Drebszok (31.), 2:1 Michał Barciak, 3:1 K. Drebszok (65.), 4:1 S. Drebszok (80.)

Zgoda Malec: Gibas, Sporysz, S. Drebszok, Krawczyk, Nowak, Wójcik (46. Dubiel), Tomala (75. Żmuda), K. Drebszok, Sokół, Płonka (88. Kuwik), Lekki. Trener: Andrzej Tomala.

LKS Bobrek: Wojtarowicz, Szyjka, Byrski (80. Zadora), P. Opitek (K. Nowotarski), Samuś, Handzlik, Michał Barciak, Marcin Barciak, Krompiec, Wąsik (70. D. Nowotarski), Jarosz. Trener: Dariusz Kapciński.