Zwycięstwo i porażka kadetów Kadeta

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 lutego 2018 17:14

Zespół kadeta A Kadeta Oświęcim przegrał z Wisłą Kraków 48:115. Młodsza drużyna wygrała z drugą ekipą Unii Tarnów 72:57.Kadet zdecydowanie ustępował swoim rywalom od początku do końca meczu. Mecz odbył się w złym dla Niedźwiadków momencie. Kilku zawodników musiało zostać w swoich domach z powodu choroby.

Kadet B podejmował również drugą ekipę klubu z Tarnowa. Dobra,  zespołowa gra w pierwszej kwarcie przyniosła koszykarzom z Małopolski Zachodniej zwycięstwo 22:1.

Trener i zawodnicy rywali zmienili swoją taktykę. Zaczęli grać agresywniej. Kadeci dali się sprowokować. Zamiast grać w koszykówkę skupili się na dyskusjach z sędziami. W tej części gry nie potrafili też zaskoczyć tarnowian. W trzeciej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze często faulowali rywali. Bardzo często są to faule zupełnie niepotrzebne. Zawodnicy Unii rzucali w tej części spotkania aż 20 rzutów osobistych. Wygrali trzecią kwartę 22:13. Po 3/4 meczu Kadet prowadził 50:38.

W czwartej kwarcie Kadet, a konkretnie Arkadiusz Heród i Jakub Sieraczyński poprawili swoją grę. Reszta drużyny wzięła z nich przykład. Końcowy etap