Ważne zwycięstwo Unii

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   4 grudnia 2017 01:09

Unia wygrała z PGE Orlik Opole 4:2.

Był to mecz pomiędzy zespołami walczącymi o pierwszą szóstkę po pierwszej fazie rozgrywek. Dla obu wynik nie był kwestią obojętną.

W pierwszej tercji więcej okazji strzeleckich mieli gospodarze. Ostatecznie  w tej części spotkania kibice nie obejrzeli goli.

Na początku drugiej tercji częściej w tercji obronnej rywala byli przyjezdni. Wynik jednak wynik otwarli biało – niebiescy. Piotrowicz obsłużył bardzo dobrym podaniem Wojtarowicza. Zawodnik, który zaliczył hat tricka w poprzednim meczu Unii, uderzył precyzyjnie z nadgarstka. Guma wpadła do bramki pod spojeniem prawego słupka z poprzeczką.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w trzecią odsłonę. Strzelili gola po 19 sekundach gry. S. Kowalówka wyjechał zza bramki i zaskoczył bramkarza. W 51. minucie było 3:0. Szybko, trójkową akcję sfinalizował Wojtarowicz.  Ci, którzy liczyli na to, że wynik meczu jest rozstrzygnięty, pomylili się.

33 sekundy później było 3:1. PGE Orlik grał wtedy w przewadze. Zatko zagrał do Przygodzkiego, a ten strzałem z lewego bulika pokonał golkipera. Po upływie kolejnych 42 sekundach zrobiło się 3:2. Fikrt odbił przed siebie krążek po strzale Zatki. Dobitka Kisielewskiego była skuteczna.

W końcówce nieporozumienie pomiędzy defensorami Orlika wykorzystał M. Kasperlik. Przejął gumę i znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Krążek po jego uderzeniu znalazł zatrzymał się na słupku. Później trener klubu z Opola wycofał Kielera. Orlik zagroził bramce Unii, ale bez powodzenia. W 60. minucie sędzia sygnalizował karę dla gości. Gospodarze nie mieli zamiaru czekać na to, aż jeden z zawodników Orlika usiądzie na ławce kar. Po zagraniach Tabačka i Danečka gumę w pustej bramce umieścił S. Kowalówka.

– To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Dodatkowo trzeba też pamiętać o tym, że graliśmy w osłabionym składzie. Mimo wszystko nie brakowało nam dużo do wygranej – powiedział Jacek Szopiński, trener PGE Orlik Opole.

– Dziś długo się męczyliśmy. Kiedy jednak udało się strzelić trzy gole, to złapaliśmy karę i zrobiło się nerwowo. W tym meczu zmieniałem atak, ale to poskutkowało zwycięstwem – powiedział  Jiří Šejba.

Niedziela 3 grudnia Unia Oświęcim – PGE Orlik Opole 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Bramki: 1:0 Wojtarowicz – Piotrowicz (33.53), 2:0 – S. Kowalówka – O. Kasperlik – Daneček (40.19), 3:0 Wojtarowicz – Piotrowicz – S.Kowalówka (50.25), 3:1 Przygodzki – Zatko – Bychawski (5/4)(50.58), 3:2 Kisielewski – Zatko – Baranyk (5/4) (52.40), 4:2 S. Kowalówka – Daneček -Tabaček do pustej bramki (59.32).

Unia Oświęcim: Unia: Fikrt – A. Kowalówka (2), Bezuška (2), Wojtarowicz, Daneček, S. Kowalówka (4) – Vosatko, Gabryś, Haas, Tabaček, Piotrowicz – Gębczyk, Šaur, Paszek, Lacheta, Wanat oraz O. Kasperlik, M. Kasperlik. Trener: Jiří Šejba.

PGE Orlik Opole: Kieler – Bychawski (2), Zatko, Przygodzki, Szydło, Gorzycki – Gawlik, Wąsiński, Höög, Baranyk, Kisielewski oraz Sznotala, Kostek Trandin, Lorek. Trener: Jacek Szopiński.