Unia potwierdziła to, że bardzo dobrze gra na wyjazdach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 listopada 2017 13:46

Unia Oświęcim wygrała na wyjeździe z KS Olkusz 5:1. W rundzie jesiennej nie na swoich boiskach zespół z Oświęcimia wygrał siedem razy i raz zremisował.

Unia jechała do Olkusza jako faworyt . Drużyna prowadzona przez Jacka Dobrowolskiego potwierdziła swój status.

Pierwszego gola przyjezdni zdobyli w 13. minucie. Rzut rożny wykonywał Jończyk, piłkę do siatki skierował Praciak. To nie było ostatnie trafienie zawodnika oświęcimskiego klubu. W 31. minucie uderzał z rzutu wolnego. Futbolówka po uderzeniu Praciaka przeleciała nad murem i wylądowała w samym okienku:.

Kolejne bramki padały w drugiej odsłonie. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Dudzic, który niedługo wcześniej pojawił się na boisku. Były zawodnik Niwy Nowa Wieś otrzymał piłkę od Ryszki i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. Gol numer cztery i pięć zapisał na swoje konto Praciak. Najpierw oddał dobry strzał z czterech metrów, a później wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła kolegi z zespołu. Gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę. Zdobyli ją po rzucie rożnym w doliczonym czasie gry.

Sobota 11 listopada KS Olkusz – Unia Oświęcim 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Praciak (13.), 0:2 Praciak (31.), 0:3 Dudzic (53.), 0:4 Praciak, 0:5 Praciak, 1:5 Żmudka

Skład Unii Oświęcim: Stępień (80. Bajdziak), Pluta, Balon, Pietraszko (46. Grzywa), Rzeszutko, Skrzypiec (82. Dudzic), Ryś, Jończyk (75. Pacyga), Kaleta (73. Kabara), Ryszka, Praciak. Trener: Jacek Dobrowolski.