Znakomite rozpoczęcie sezonu oświęcimskich pływaków

Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe  |   30 października 2017 21:49

Szereg imponujących wyścigów zaprezentowali pływacy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, w trakcie Grand Prix Małopolski – Puchar Wszechstronności Stylowej na oświęcimskiej pływalni.

Po ponad dwuletniej przerwie zmodernizowana, niezwykle szybka pływalnia w Oświęcimiu, gościła blisko 300 zawodników podczas pierwszych tego typu zawodach.

„Najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Kołodziej, która zwyciężyła w trzech spośród pięciu konkurencji, niewątpliwie zachowała jeszcze świetną dyspozycję z poprzedniego sezonu”mówi Alicja Woźnicka, szkoleniowiec SMS Oświęcim

Na trzeciej pozycji w kategorii Open uplasowała się Justyna Pisarek. Wśród  chłopców drugie miejsce w kategorii Open wywalczył Sebastian Ciastoń. W kategorii dziewcząt 14 i 15-letnich zwyciężyła Martyna Prochownik, natomiast na najwyższym stopniu podium w tej samej kategorii stanął Mikołaj Kozieł, tuż za nim był Tomasz Michałowski.

Wśród zawodniczek 13-letnich trzecie miejsce w klasyfikacji zajęła Wiktoria Kowalska, a wśród chłopców drugi był Mateusz Mamcarz. Warto podkreślić, że w klasyfikacji wg Rudolpha ponownie najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Kołodziej, z kolei drugą lokatę zajęła Martyna Prochownik. Wśród chłopców zwyciężył reprezentant Mateusz Dubas.