Soła wygrała z Unią, więc nadal jest liderem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 października 2017 12:18

Soła Oświęcim wygrała z Unią Tarnów 3:0. Do Oświęcimia przyjechała młoda drużyna. W jej szeregach byli nawet zawodnicy debiutujący w III lidze.

Zobacz galerię zdjęć z meczu, kliknij w obrazek

Na początku meczu na boisku dominowali doświadczeni piłkarze Soły. Pierwszej sytuacji bramkowej nie wykorzystali, ponieważ Knapik nie znalazł sposobu na Banka. Później wszyscy związani z zespołem gospodarzy mieli okazję do radości. Hałgas doszedł do źle wybitej przez obrońców Unii piłki i skierował ją do siatki.

Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Kibice nie oglądali zbyt wielu akcji, po których mogłyby paść bramki. Na początku drugiej połowy Soła lekko się cofnęła, ale przyjezdni nie wykorzystali tego. Na uwagę zasługuje jednak nieskuteczna próba Lubery.

W 58. minucie Hałgas mógł cieszyć się z drugiego strzelonego w tym spotkaniu gola. Po wrzutce z prawego skrzydła swojego kolegi z drużyny uderzył głową. Ze strzałem poradził sobie bramkarz. W 77. minucie przed sporą szansą stanął Biały.Nie udało mu się jednak sięgnąć piłki pod bramką po zagraniu Zawrzykraja.

W 80. minucie Wawoczny przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem, a dobitka Cygnara była niecelna. Dwie minuty później kapitan Soły zagrał z prawej strony z okolic linii końcowej przed bramkę. Gola głową zdobył Czapla. Kibice biało – czerwonych byli świadkami jeszcze jednego gola, gdyż rzut karny bardzo dobrze wykonał Dynarek.

– To był ciężki mecz. Przed nim musiałem popracować nad tym, by zmobilizować zawodników do walki na sto procent. Szybko zdobyliśmy gola. Nie mogliśmy jednak być spokojni, bo nie wykorzystaliśmy dobrych sytuacji. Unia zagrała ambitnie – powiedział Sebastian Stemplewski, trener Soły Oświęcim.

– Na tak wysoką porażkę na pewno nie zasłużyliśmy. Dziś graliśmy młodym składem i brakowało nam doświadczenia przy kontrach. Myślę jednak, że byliśmy dobrze zorganizowani – powiedział Daniel Bartkowski, trener Unii Tarnów.

Sobota 14 października Soła Oświęcim – Unia Tarnów 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Hałgas (15.), 2:0 Czapla (82.), 3:0 Dynarek rzut karny (86.)

Soła Oświęcim: Gargasz, Drzymont, Jamróz, Kasolik, Wadas, Dynarek (90+ Bała), Gleń (87. Snaadny), Hałgas (63. Wawoczny), Szewczyk (69. Szymczak), Cygnar, Knapik (62. Czapla). Trener: Sebastian Stemplewski.

Unia Tarnów: Banek, Więcek, Węgrzyn, Tyl, Tyrka (80. Jamróg), Biały, Łazarz (80. Nytko), Bartkowski, Orlik (85. Ściślak), Wierzchowiec (64. Zawrzykraj), Lubera (76. Bachara). Trener: Daniel Bartkowski.