Soła zameldowała się w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 października 2017 00:56

Soła wygrała w Kętach z Teamem Sportem Hejnałem 2:1 i awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu oświęcimskiego.
Pierwsza faza meczu należała do biało – czerwonych. Bardzo dobre podanie Szymczaka wykorzystał Stankiewicz. Dziewięć minut później Stankiewicz na raty strzelił gola na 0:2. Najpierw piłka trafiła w słupek, za drugim razem znalazła drogę do siatki.

Pierwszą połowę Soła mogła wygrać wyżej, ale Solarze nie wykorzystali wszystkich sytuacji bramkowych. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali odważniej, a że to się opłaca pokazała 52. minuta. Wtedy to po podaniu Ryłki strzałem z bliska Mioduszewskiego ;pokonał Pietraszewski. W kolejnej fazie spotkania zespół z Kęt kilka razy sprawdził umiejętności bramkarza Soły, ale te okazały się wysokie. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego również mogli wygrać wyżej. Mecz skończył się ich zwycięstwem.

W finale Soła zagra z LKS Rajsko, który wcześniej wygrał 5:2 z Unią Oświęcim.

Środa 4 października Team Sport Hejnał Kęty – Soła Oświęcim 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Stankiewicz (5.), 0:2 Czapla (14.), 1:2 Pietraszewski (52.)

Team Sport Hejnał Kęty: Szymański, J. Januszyk, Kadłubicki, Korzonkiewicz, Cepiga (11. Kliś), Nguyen, Cepiga, Grzybek, (46. Pietraszewski), Oczkowski, Sitarz (46. Gasidło), Oczkowski, Ryłko (62. Flisek), Kowalski (46. Jaromin). Trener: Łukasz Szczepaniak.

Soła Oświęcim: Mioduszewski, Drzymont (46. Kasolik), Gaudun, Szewczyk (46. Dynarek), Wawoczny (46. Hałgas), Bała, Snadny, Szymczak, Stankiewicz (74. Knapik), Czapla, Cygnar (46. Gleń). Trener: Sebastian Stemplewski.