Spartansi wrócili ze Stadionu Śląskiego z brązowymi medalami Mistrzostw Polski

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   28 czerwca 2017 14:17

LC Spartans Oświęcim wygrał z Gromem Warszawa 11:6 w meczu o brązowy medal mistrzostw Polski PLL.

Mecz odbył się podczas Weekendu Mistrzów Polskiej Ligi Lacrosse. W rundzie zasadniczej Spartanie dwukrotnie musieli uznać wyższość drużyny z stolicy Polski. Tym razem jednak ekipa z Małopolski Zachodniej chciała koniecznie przechylić „szalę zwycięstwa” na swoją korzyść.

Początek meczu to dobra gra Spartan, które dała im prowadzenie 3:1. Co prawda atakowały obie drużyny, ale przewaga była po stronie Małopolan. W drugiej kwarcie zamiast kontrolować przebieg wydarzeń, Spartanie za bardzo się rozluźnili, pozwalając w ten sposób Gromowi zbliżyć się do nich. Po połowie spotkania Oświęcim wygrywał 6:5.

W trzeciej kwarcie Spartanie odmienili styl grania i sprawiali dużo lepsze wrażenie niż wcześniej. Zawodnicy oświęcimskiego klubu przejęli inicjatywę, często atakowali bramkę Gromu i byli skuteczni. Ostatecznie LC Spartans wygrał 11:6.

Przypomnijmy, że reprezentanci Małopolski Zachodniej zdobyli drugi brąz mistrzostw Polski. Wcześniej zajęli też czwarte miejsce. Aktualnie mistrzem naszego państwa są Koszynierzy z Wrocławia, którzy w finale wygrali 8:7 z Kraków Lacrosse Kings.

LC Spartans Oświęcim – Grom Warszawa 11:6
Bramki dla LC Spartans Oświęcim: Jakub Chwierut (4 gole, 1 asysta), Tomasz Trzewik (2 gole), Łukasz Wabik (1 gol), Arkadiusz Zbylut (1 gol), Dariusz Czerwik (1 gol), Marcin Tarnowski (1 gol), Jakub Klimas (1 gol).