Unia zrewanżowała się Michałowiance za wysoką porażkę w rundzie jesiennej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 czerwca 2017 12:54

Unia Oświęcim wygrała u siebie z Michałowianką Michałowice 4:0.
W rundzie jesiennej zespół z Oświęcimia przegrał z Michałowianką 6:2, choć wygrywał 2:0. Gospodarze sobotniego spotkania chcieli się zrewanżować rywalowi za tą „wpadkę”.

W 18. minucie po dotknięciu piłki ręką w polu karnym przez piłkarza drużyny przyjezdnej, celnie „z wapna” uderzył Dudzic. W 40. minucie składną, trójkową akcję Ząbka, Dudzica i Rzeszutki celnym strzałem zamknął ten ostatni.

W 43. minucie Jękot nie poradził sobie z uderzeniem z rzutu wolnego z około 25 metrów Ząbka. Po przerwie trener Unii dał odpocząć kilku zawodnikom, by mogli zagrać w pełni sił z Rabą Dobczyce w Pucharze Polski. Wynik ustalił w 61. minucie

Sobota 3 czerwca Unia Oświęcim – Michałowianka Michałowice 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Dudzic rzut karny (18.), 2:0 Rzeszutko (40.), 3:0 Ząbek (43.), 4:0 Pluta (61.)

Unia Oświęcim: Kubas, Kocoń, Pluta (żółta), Pietraszko, Jończyk, Rzeszutko, Swarzyński (73. Mrowiec), Jończyk, Ząbek (żółta), Dudzic, Praciak (76. Dziubek). Trener: Jacek Dobrowolski.

Michałowianka Michałowice: Jękot, Banaś, Michalski (46. Łuc), Sane, Wilk, Bartosz (87. czerwona za dwie żółte), Cyganek, Gładysz, Reczulski, Kupiec (56. Niang), Rojek (żółta, 56. Cygnarowicz).