Zdecydowane zwycięstwo Teamu Sportu Hejnału na pożegnanie trenera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 maja 2017 22:11

Team Sport Hejnał wygrał na wyjeździe z LKS Bobrek 6:2. Był to ostatni mecz Jerzego Sordyla jako trenera klubu z Kęt.

Wynik w 5. minucie otworzyli przyjezdni. Akcję lewą stroną przeprowadził Jaromin i zagrał do Chrapkiewicza. Drugi z wymienionych zawodników skierował piłkę do siatki. W 10. minucie było 0:2. Po zagraniu ręką w polu karnym jednego z piłkarzy LKS Bobrek, rzut karny wykorzystał Oczkowski.

W 15. minucie bramkę kontaktową zdobyli gospodarze. Michał Barciak przedłużył podanie kolegi z zespołu, z bramki cieszył się jego brat – Marcin. W 21. minucie było 1:3. Ze środka zagrał Jaromin. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Ryłko strzelił „w samo okienko”.

W 52. minucie Jaromin przeprowadził indywidualną akcję, którą dokończył celnym podaniem do Chrapkiewicza, który strzelił gola na 1:4. W 62. minucie strzelec czwartej bramki dla Teamu Sportu Hejnału otrzymał prostopadłe podanie od Oczkowskiego. Zawodnik klubu z Kęt  doszedł do futbolówki zagranej między obrońców i pokonał bramkarza. Szóstego gola dla przyjezdnych zdobył Kowalski. Wykorzystał on zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym Klisia.Wynik ustalił w 90. minucie Cygan po wrzutce Chylaszki.

Po meczu swoją pracę w Teamie Sporcie Hejnale zakończył Jerzy Sordyl. Zastąpi go Bartłomiej Chrapkiewicz. Będzie grającym trenerem.

– Przeciwnik był zdecydowanie lepszy w każdym rejonie boiska i w każdej formacji. Wygrał zasłużenie – powiedział Dariusz Kapciński.

– Zrezygnowałem, bo na kontynuowanie pracy trenerskiej nie pozwala prowadzenie własnej firmy. Dziękuję zarządowi i zawodnikom za współpracę i życzę im dalszych sukcesów.

Środa 3 maja LKS Bobrek – Team Sport Hejnał Kęty 2:6 (1:3)
Bramki: 0:1 Chrapkiewicz, 0:2 Oczkowski rzut karny (10.), 1:2 Marcin Barciak (15.), 1:3 Ryłko (21.), 1:4 Chrapkiewicz (52.), 1:5 Chrapkiewicz (62.), 1:6 Kowalski (70.), 2:6 Cygan (90.)

LKS Bobrek: Korzec – Handzlik (60. Tomasik), Matlak, Nowotarski (80. J. Dziędziel), Samuś – R. Dziędziel (83. Cygan), Michał Barciak, Marcin Barciak, Chylaszek – Żyła (75. D. Chylaszek), Jarosz. Trener: Dariusz Kapciński.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Flisek (67. Karpiński), Januszyk, Tomala, Ryłko, Klimczyński, Kliś, Nguyen (60. Sitarz), Oczkowski (75. Korzonkiewicz), Chrapkiewicz, Jaromin (67. Kowalski). Trener: Jerzy Sordyl.