Zatorzanka prawdopodobnie pozbawiła Team Sport Hejnał szans na awans

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 kwietnia 2017 00:29

Zatorzanka Zator wygrała 3:1 z Teamem Sportem Hejnałem Kęty.
Dla zespołu z Kęt ten mecz był szansą na zmniejszenie strat punktowych do prowadzącej w A klasie dwójki. Zatorzanka walczy bezpośrednio z LKS Rajsko o awans do V ligi. Każdy ewentualny remis czy porażka drużyny prowadzonej przez Marcina Folgę może oznaczać porażkę w tym „wyścigu”.

W 35. minucie Kwiatkowski wykonywał wolny z 18 metrów. Uczynił to na tyle skutecznie, że piłka znalazła się w siatce. W 71. minucie goście wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sitarza jeden z zawodników Zatorzanki wybił piłkę. Ta wróciła jednak do Sitarza, który jeszcze raz ją wrzucił w pole karne. Strzał głową na dalszy słupek oddał Chrapkiewicz.

Pięć minut później klubowi z Zatora przyznano rzut karny. Stefaniak przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. Jego strzał próbował dobić Makuch, ale był faulowany. Celnie „z wapna” uderzył Baluś. Przeciwnik dobił w 89. minucie Stefaniak. Zawodnik Zatorzanki otrzymał piłkę po podaniu ze skrzydła od Michałka i skierował ją na dalszy róg.

– W tym meczu były takie momenty, kiedy przeważaliśmy, ale były i takie, w których lepiej radził sobie rywal. Atakowali jedni i drudzy – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

– W pierwszej połowie gra była wyrównana. W drugiej straciliśmy gola w chwili, gdy mieliśmy najlepszy okres swojej gry – powiedział Jerzy Sordyl, trener Teamu Sportu Hejnału Kety.

Sobota 8 kwietnia Zatorzanka Zator – Team Sport Hejnał Kęty 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Kwiatkowski (35.), 1:1 Chrapkiewicz (71.), 2:1 Baluś rzut karny (76.), 3:1 Stefaniak (89.).

Zatorzanka Zator: Flejtuch, Stanek, Skrobacz, Baluś, Mika, Leszczyński, Makuch, Kwiatkowski (87.Kukiełka), Ottawa (62. Michałek), Żak (60. Kozieł), Stefaniak (90. Stefaniak). Trener: Marcin Folga.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Klimczyński (86. Wesołek), Januszyk, Korzonkiewicz, Karpiński, Flisek, Kliś (65. Jaromin), Nguyen (46. Kowalski), Ryłko, Sitarz (75. Borak), Chrapkiewicz. Trener: Jerzy Sordyl.