Sukcesy oświęcimskich karateków w Turku i w Bielsku-Białej

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   31 marca 2017 22:50

Zawodnicy Oświęcimskiego Klubu Karate pokazali się z bardzo dobrej strony na turniejach w Turku i Bielsku-Białej.
W XXIII Mistrzostwach Polski Oyama PFK w Kata i Kobudo wystąpiło czterech zawodników OKK. Drugie miejsca zajęli Jakub Pawłowski (juniorzy kata), Katarzyna Kotapka (juniorki kobudo). Na trzecich miejscach w dwóch kategoriach uplasowała się Dominika Chylińska (juniorki kobudo i juniorki kata). Oliwia Greczner (młodziczki kata) odpadła w 1/8 finału.

W Bielsku-Białej odbył się Puchar Podbeskidzia Oyama Karate w semi-knockdown. Wystartowało w nich dziewięciu zawodników. Swoje kategorie wygrali. Mowa tu o Mateuszu Ostrowski (junior starszy 60 kg.), Adamie Dzięgielu (junior 70 kg.), Dominiku Matuszu (junior 55 kg.), Annie Ferenc (junior 50 kg.) i Elżbiecie Ferenc (młodzik 30 kg.). Na trzecim miejscu zawody zakończyli Natalia Matusz (junior młodszy 50 kg.) i Kamila Romanek (junior 50 kg.). Bez medalu do Oświęcimia wróciło dwóch zawodników. Dariusz Kadela był czwarty w grupie junior starszy 70 kg. W 1/4 finału odpadła Martyna Nicieja.