Unia wygrała z outsiderem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 marca 2017 01:28

Unia wygrała 1:2 na wyjeździe z ostatnią w tabeli Skawinką Skawina.W pierwszej połowie na boisku przeważali goście. Dobrych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali Dudzic, Praciak (dwie) i Ząbek. W 23. minucie Unia wyszła na prowadzenie. Po rzucie wolnym Ząbka gola głową zdobył Pluta. W 30. minucie Ząbek otrzymał prostopadłe podanie od Jończyka i wygrał pojedynek sam na sam z Rechulem.

W drugiej połowie w poczynania zawodników Unii wkradła się nerwowość. W 57. minucie gola zdobył Kuźba, ale na więcej tego dnia Skawinki nie było stać.

Niedziela 19 marca Skawinka Skawina – Unia Oświęcim 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Pluta (23.), 0:2 Dudzic (30.), 1:2 Kuźba (57.)

Skawinka Skawina: Rechul, Anton, Bochyński, Czapla, Kozik, Kuźba, Matacz (56. Mrowiec), Matys, Michniak, Sałek (46. Niechaj), Śliwa (65. Myśliwiec).

Unia Oświęcim: Bajdziak, J. Kocoń, Pluta, Grzywa, Pietraszko, Ryszka (75. Mrowiec), Jończyk, Nowotarski, Ząbek (85. Dziubek), Praciak, Dudzic (80. Wykręt). Trener: Jacek Dobrowolski.