Kadet wygrał z Wisłą po dwóch dogrywkach – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   2 marca 2017 13:40

Kadet wygrał po dwóch dogrywkach z Wisłą Kraków 73:70.
Kadet  ma szansę wygrać grupę. Wisła walczy o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Dla obu zespołów był to bardzo ważny mecz. Nic więc dziwnego w tym, że  koszykarze drużyny z Krakowa i z Oświęcimia podeszli do spotkania bardzo ambitnie.

Kadet rozpoczął od mocnego uderzenia. Stolarczyk i Frydel rzucili celnie za trzy punkty. Trener Wisły poprosił o czas. Po krótkiej przerwie gospodarze rzucili się do ataków. Dobra gra w obronie gości dała im prowadzenie po pierwszej kwarcie różnicą dziewięciu punktów.

W drugiej części zespół przyjezdny nie utrzymał stylu gry z poprzedniej części meczu. Młodzi Wiślacy odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie. Celne rzuty Guni, Hnatyszyna i Zapały sprawiły, że po dwóch kwartach był remis.

W trzeciej odsłonie gra była toczona kosz za kosz. O trzy punkty więcej zdobyła Wisła. W czwartej kwarcie Kadet zagrał dobrze drużynowo. Kilka minut przed końcem spotkania Wisła wygrywała siedmioma punktami. W końcówce Kadet zagrał świetnie i doprowadził do remisu.

W dogrywce najpierw pięcioma oczkami prowadziła Wisła, a później znów mieliśmy remis. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była druga dogrywka. Po akcjach Hnatyszyna i Frydla zespół z Oświęcimia wygrał 73:70.

Wisła Kraków – Kadet Oświęcim 70:73 po dwóch dogrywkach