SIATKÓWKA. Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

Paweł Wodniak  |   Siatkówka  |   1 stycznia 2011 18:31

W przedostatni dzień 2010 roku działacze i współpracownicy SALOS-Zasole zorganizowali turniej siatkówki dla młodzieży. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu. Najlepiej podczas turnieju zaprezentowali się zawodnicy z parafii św. Urbana z Brzeszcz.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały drużyny z Brzeszcz i Stawów Monowskich. W rywalizacji wzięły udział też dwie drużyny SALOS-Zasole. W półfinałach ekipa z Brzeszcz pokonała drugą drużynę z salezjańskiej parafii 2:0 ( 25:7, 25:11) a chłopcy ze Stawów Monowskich wygrali z pierwszą drużynę SALOS także 2:0 (26:24, 25:15).

Mecze o trzecie i pierwsze miejsce z przyczyn technicznych były krótsze, niż to było przewidziane. Trzecie miejsce zdobył SALOS-Zasole I. W pierwszym secie przegrał z drugą drużyną 14:16, a w drugim wygrał 15:12. Trzeciego seta nie rozgrywano. Turniej wygrała drużyna z Brzeszcz. Pokonała ona ekipę ze Stawów Monowskich 15:12.

Na zdjęciu górnym: Zwycięska drużyna z parafii św. Urbana w Brzeszczach, poniżej: wicemistrzowie turnieju ze Stawów Monowskich. Fot. Paweł Obstarczyk