Juniorzy młodsi UKH Unia walczyli do końca, ale do finałów nie awansowali – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   23 lutego 2017 20:53

UKH Unia przegrał po karnych 2:3 w ostatnim meczu turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i nie awansował do turnieju finałowego.
W poprzednich meczach gospodarze turnieju przegrali z MOSM Tychy i wygrali z MMKS Podhale Nowy Targ. Do awansu Unia potrzebowała zwycięstwa z Zagłębiem.

Bardzo dobrze w mecz weszli zawodnicy klubu z Oświęcimia. Po upłynięciu 27 sekund krążek w siatce umieścił  Magiera. Goście wyrównali w pierwszej tercji. Gola w 15. minucie zdobył Kemlicz. W drugiej odsłonie nie padł żaden gol.

Rodziny zawodników i kibice doczekali się sporych emocji. W 58.minucie bramkę strzelił Piotrowski. 84 sekundy później wyrównał Malewski. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były karne. te lepiej wykonywali zawodnicy Zagłębia.

W drugim czwartkowym meczu MOSM Tychy wygrał z MMKS Podhale Nowy targ 6:2.

Ostateczna kolejność: 1. UKS Zagłebie Sosnowiec (8 punktów, bilans bramkowy: 9:4), 2. MOSM Tychy (6, 9:66), 3. UKH Unia Oświęcim (4, 9:7), 4. MMKS Podhale Nowy Targ (0, 5:15).