Kadet przegrał wysoko z faworytem

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   24 grudnia 2016 13:26

Młodzicy Kadeta przegrali w meczu wyjazdowym z Wisłą Kraków 109:54.Młodzicy Wisły Kraków byli przed spotkaniem z gośćmi  z Oświęcimia drużyną niepokonaną. Zespół z Krakowa ma w składzie pięciu kadrowiczów z reprezentacji Małopolski. Nie trudno więc było wskazać faworyta przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Na początku meczu ambitna gra uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu uniemożliwiła gospodarzom wyjście na wysokie prowadzenie. Po ośmiu wynikach na tablicy widniał wynik 19:15.

W kolejnej fazie pierwszej połowy Wisła przeszła do agresywniejszej obrony. Sprawiło to sporo problemów zawodnikom Kadeta.  Po dwóch tercjach ekipa z stolicy Małopolski wygrywała 61:26.

W trzeciej kwarcie gra koszykarzy Kadeta poprawiła się. Przyjezdnym raz za czas udawało się przełamać obronę rywala i przedostać pod kosz. Kontuzja Piotra Karasia utrudniła zadanie klubowi z Oświęcimia. W ostatniej odsłonie gra się bardziej wyrównała. Nie zmieniło to jednak faktu, że Wisła była zespołem zdecydowanie lepszym w tym meczu i zasłużenie wygrała.

– Jeśli chodzi o pozytywy, to dobrze zagrali Arkadiusz Heród i Piotr Karaś. Po jego kontuzji musiał zastąpić go Karol Marszałek, który przeszedł do nas z Niwy Oświęcim. Ten zawodnik poradził sobie całkiem dobrze jak na debiut. Naszym problemem było między innymi to, że punktów nie zdobywają zawodnicy podkoszowi – powiedział Wojciech Porębski, trener Kadeta Oświęcim.

Wisła Kraków – Kadet Oświęcim  109:54