Zwycięstwo Kadeta w meczu na szczycie

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   30 listopada 2016 02:30

W rozgrywkach U-16 Kadet Oświęcim wygrał z MKS Gorlice 75:50.

Do Oświęcimia na mecz z wiceliderem przyjechał zespół, który miała na koncie komplet punktów.

Pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni. Gospodarze poprawili grę  i wygrali pierwszą kwartę 20:8. W tej częśc rywalowi dał o sobie znać Jakub Gunia. W drugiej odsłonie z dobrej strony pokazał się Piotr Frydel, który zdobył 11 punktów. Pochwała należy się całemu oświęcimskiemu zespołowi. Wypracował on sporą przewagę.

W trzeciej odsłonie koszykarze Kadeta kontynuowali dobrą grę. Przypomniał o sobie Mateusz Hnatyszyn. Tylko w jednej kwarcie zdobył 11 punktów. Nie można również zapomnieć o skutecznej grze w obronie Adama Stawowczyka. Po  trzech odsłonach drużyna z Oświęcimia wygrywał 28 punktami. Chwilowe rozprężenie w Kadecie wykorzystali zawodnicy z Gorlic zmniejszając stratę do 18 punktów. W końcówce inicjatywa powróciła do klubu z Małopolski Zachodniej.

Kadet Oświęcim – MKS Gorlice 75:50

Punktowali:
Kadet Oświęcim: Gunia 30, Frydel 23, Hnatyszyn 13, Stolarczyk 4, Stawowczyk 3, Bratek 2.

MKS Gorlice: Janik 14, Kubala 12, Sztaba 10, Ignar 9, Duran 5.