KS Chełmek odzyskał skuteczność

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 października 2016 13:51

KS Chełmek wygrał 6:1 z Victorią Zalas.

Zawodnicy KS Chełmek strzelają dużo goli, a mało ich tracą. W poprzednich trzech kolejkach podopieczni Pawła Sidorowicza dzielili się punktami z rywalami strzelając w nich jednego gola. W spotkaniu z Victorią byli skuteczniejsi.

W 20. minucie sędzia podyktował rzut karny dla KS Chełmek za faul na Kumanku. Skutecznie z jedenastu metrów uderzył Kantek. W 26. minucie Kaczor minął bramkarza i umieścił futbolówkę w pustej bramce. W 30. minucie ten sam zawodnik
dobrze strzelił z dystansu. Czwarty gol dla gospodarzy padł jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie w zamieszaniu podbramkowym obrońcy zespołu przyjezdnego wybili piłkę pod nogi do B. Chylaszka, a ten nie pomylił się.

W 58. minucie Kustra otrzymał długie podanie od Kuliga. Zawodnik klubu z Chełmka przeprowadził akcję lewą stronę i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 62. minucie honorową bramkę dla Victorii zdobył Siuda. W 70. minucie gospodarze wykonywali drugi w tym meczu rzut karny. Faulowany w polu karnym był Mika, a gola zdobył Kustra.

– Obie drużyny miały w tym spotkaniu wiele sytuacji bramkowych. My byliśmy skuteczniejsi. Mogliśmy wygrać wyżej, ale też i przeciwnik mógł coś więcej strzelić – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

Sobota 29 października KS Chełmek – Victoria Zalas 6:1 (5:0)
Bramki: 1:0 Kantek rzut karny (20.), 2:0 Kaczor (26.), 3:0 Kaczor (30.), 4:0 B. Chylaszek (38.), 5:0 Kustra (58.), 5:1 Siuda (62.), 6:1 Kustra rzut karny (70.)

KS Chełmek: Żołneczko, Kumanek, Kulig, Sidor, Domżał (65. Cieśla), Chylaszek (65. Bloch), Pik, Kantek (55. Cieciera), Kustra (75. Kępka), Kaczor, Mika. Trener: Paweł Sidorowicz.

Victoria Zalas: Kapusta (46. Skotniczy), Chlipała, D. Dudek (46. Kwoka), M. Dudek (73. Podgórski), Kanclerz, Klita, Milewicz, Mucha, Siuda, Tataruch, Wyrwik (46. Cyganik)