polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Rynek w Oświęcimiu. Fot. Małgorzata Musielak
Oświęcimianie mogą do 7 listopada głosować na swoje miasto w tegorocznym Turnieju Miast Zumi. Bierze w nim udział 335 miast powiatowych, które dzięki głosom internautów maja szansę na wygraną i zdobycie tytułu „Najpopularniejszego miasta w Polsce”. Zwycięskie miasta otrzymają nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych na reklamę w Zumi.pl i Onet.pl.
Proporcja liczby głosów do liczby mieszkańców zadecyduje o pozycji w plebiscycie. Organizatorzy uatrakcyjnili formułę plebiscytu i przygotowali dodatkowe aktywności. Mieszkańcy mogą zagłosować nie tylko w plebiscycie Turniej Miast ale również w sondzie, która ma na celu wyłonienie dodatkowo czterech miast, które zdaniem użytkowników wyróżniają się w takich kategoriach jak: Biznes, Turystyka, Bezpieczeństwo, Ekologia. Każdy użytkownik może zagłosować raz w każdej z kategorii.
– Użytkownicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z głosowaniem w Turnieju Miast – informuje Katarzyna kwiecień z oświęcimskiego magistratu. – System weryfikacji głosów, który działa poprzez wysłanie sms na podany telefon jest tylko zabezpieczeniem. Więcej informacji TUTAJ.
Mieszkańcy, którzy prześlą zdjęcia przedstawiające w ciekawy sposób jedno z miast powiatowych mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, między innymi czytnik e-book Kindle Paperwhite, kod VOD na dowolny film na platformie VOD.pl oraz prenumerata Newsweek na 90 dni.
Zgłoszenia można przesyłać do 7 listopada poprzez formularz znajdujący się na stronie Turnieju Miast – TUTAJ. Prace będą publikowane na stronie akcji w zakładce konkursowej.
Komentarz
Oświęcim na mapie Polski jest istnym wysypiskiem. Trafiają do nas firmy, które gdziekolwiek indziej nie znalazły miejsca ze względu na swą uciążliwość. A o zwożeniu tutaj odpadów z całej Polski lepiej nie mówić.
Moim zdaniem, biorąc pod uwagę substancje, występujące już teraz w powietrzu w Oświęcimiu, powinno się ewakuować ludzi z terenów, gdzie wykryto styren. Tymczasem miasto zaprasza tutaj ludzi, którzy często przeznaczają na budowę domów oszczędności całego życia, a później okazuje się, że z powodu odoru nie można wieczorem wyjść na pole przed swój dom.
Bartłomiej Gieregowski, prezes Stowarzyszenia „Stop fetorowi w mieście i gminie Oświęcim”.