Znamy drugiego finalistę Pucharu Polski

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 września 2016 02:01

LKS Rajsko wygrał z LKS Jawiszowice 2:1 w półfinale Pucharu Polski. W finale czeka Unia.
W 8. minucie do piłki wrzuconej przez Bąka doszedł Sieczko. Zieliński poradził sobie z strzałem głową tego piłkarza. W 20. minucie bramkarz LKS Jawiszowice wybronił uderzenie Hankusa. W 32. minucie Gielarowski z trudem uniemożliwił piłce znalezienie drogi do bramki.

W 46. minucie sporo szczęście mieli przyjezdni. Bąk otrzymał otrzymał podanie od Hankusa i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od spojenia, golkipera i wypadła poza plac gry. W 58. minucie z gola cieszyli się gospodarze. Z lewego skrzydła na środek w okolice szesnastki piłkę podał Zimnal, a tam skuteczny strzał „w samo okienko” oddał Hankus.

W 76. minucie było 2:0. Skiernik wykorzystał wrzutkę Rysia. W 80. minucie w zamieszaniu w polu karnym zawodnicy LKS Jawiszowice kilka razy próbowali pokonać golkipera LKS Rajsko. Ta sztuka udała się Twowkowi. do końca spotkania wynik się nie zmienił. Teraz podopieczni Grzegorza Bąka zmierzą się w finale z Unią.

Środa 28 września LKS Rajsko – LKS Jawiszowice 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Hankus (58.), 2:0 Skiernik (78.), 2:1 Tworek (80.)

LKS Rajsko: Gielarowski, Zimnal (żółta), Skrzypek, Sieczko, Czarnik, Jasiński (46. Opala), Welber (65, Scąber), Krzemień (65. Ryś), Bąk (80. Fryś), Skiernik (żółta), Hankus. Trener: Grzegorz Bąk.

LKS Jawiszowice: Zieliński, Kabara, Nalepa (żółta), Bidziński, Kajor (55. Szymonik), Brańka (55. Wesecki), Kowalski, Tworek (80. Rychlewicz), Wójcik, Herman, Janik. Trener: Jarosław Płonka.