Drugiego półfinalistę wyłoniono po konkursie karnych

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 września 2016 11:46

LKS Jawiszowice po rzutach karnych awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu oświęcimskiego.

W mecz bardzo dobrze weszli goście. W 6. minucie po dośrodkowaniu Tworka na bramkę uderzył Korczyk. Na posterunku był Korzec. Bramkarz LKS Bobrek nie ustrzegł się błędu minutę póżniej. Pozwolił on na to, by piłka po strzałe Korczyka przeszła mu pod nogami i wpadła do siatki. W 17. minucie dobrą, indywidualną akcję przeprowadził Szymonik. Zakończył ją strzałem. Tym razem golkiper LKS Bobrek bardzo dobrze interweniował.

W 22. minucie Wierzbic sprawdził umiejętności Zielińskiego. Ten poradził sobie z jego uderzeniem. W 25. minucie Jarosz otrzymał futbolówkę od Matlaka i posłał ją w dalszy róg bramki zespołu rywali. W 33. minucie był 1:2. Janik przeprowadził indywidualną akcję zakończoną celnym uderzeniem. Przypomnijmy, że napastnik przeszedł do LKS Jawiszowice właśnie z klubu z Bobrka.

W  39. minucie Brańka oddał mininimalnie niecelny strzał głową, po bardzo dobrym, przekątnym podaniu Korczyka. W 44. minucie abiter dopatrzył się faulu Korca na Korczyku i podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywał sam poszkodowany, ale tym razem bramkarz nie dał się pokonać.

W 65. minucie przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie. Do piłki wybitej z pola karnego przez obrońców doszedł Wójcik i uderzył z 20 metrów. Korzec bardzo dobrze interweniował. W 75. minucie kolejną paradę bramkarską zaprezentował golkiper gospodarzy. Tym razem sposobu na niego nie znalazł Adamczyk. W 90. minucie stan rywalizacji wyrównał Marcin Barciak.

Rzuty karne lepiej wykonywali przyjezdni. Nie pomylili się ani razu. Po stronie gospodarzy goli nie zdobyli Szyjka i Pater.

Środa 7 września LKS Bobrek – LKS Jawiszowice 2:2 (1:2) rzuty karne 2:4
Bramki: 0:1 Korczyk (7.) 1:1 Jarosz (25.), 1:2 Janik (33.), 2:2 Marcin Barciak (90.). W 44. minucie Korczyk (LKS Jawiszowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

Konkurs rzutów karnych: 1:0 Wierzbic, 1:1 Herman, Szyjka nieskuteczny, 1:2 Adamczyk, Pater nieskuteczny, 1:3 Kabara, 2:3 Michał Barciak, 2:4 Korczyk.

LKS Bobrek: Korzec, J. Dziędziel (90. czerwona w konsekwencji dwóch żółtych), Pater (żółta), Tomasik, Samuś, R. Dziędziel (46. Michał Barciak), Szyjka, Matlak, K. Chylaszek (78. D. Chylaszek), Wierzbic, Jarosz (60. Marcin Barciak). Trenerzy: Dariusz Łukaszka i Paweł Wierzbic.

LKS Jawiszowice: Zieliński, Kowalski (46. Karpiel), Tworek, Nalepa (żółta), Kabara, Szymonik, Herman, Adamczyk, Wesecki (7. Brańka, żółta), Janik (67. Wójcik), Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.