LKS Głębowice zdobył trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 sierpnia 2016 00:29

LKS Głębowice wygrał 3:1 na swoim boisku z LKS Piotrowice.

W LKS Piotrowice doszło do zmiany trenera. Tydzień przed pierwszą kolejką funkcję szkoleniowca przejął Krzysztof Barcik. W LKS Głębowice odetchnęli z ulgą, gdy członkowie komisji dyscyplinarnej w podokręgu oświęcimskim zawiesili karę dla Marcina Wandora. Bramkarz mógł już grać w niedzielnym meczu.

W 1. minucie piłka po uderzeniu głową jednego  z zawodników zespołu przyjezdnego odbiła się od słupka i nie wpadła do siatki. W 15. minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym na R. Nowaku. Zawodnik drużyny seniorskiej klubu z Głębowic i trener ekipy trampkarzy nie wykorzystał rzutu karnego. Uderzył w środek bramki, a Ziembla nie dał się pokonać.

W 30.  minucie piłkę wybił Wandor. Skozłowała ona nad obrońcami i trafiła do nieskutecznego wykonawcy rzutu karnego. R. Nowak tym razem się nie pomylił. Goście wyrównali na początku drugiej odsłony. W 46. minucie Piotr Frączek dobił strzał Miłosza Frączka. W 65. minucie było 2:1. Po dośrodkowaniu przez jednego z sportowców futbolówkę wybili obrońcy. Doszedł do niej inny zawodnik i jeszcze raz wrzucił w pole karne. Celnie głową uderzył Wysogląd. W 80. minucie Domasik dobiegł do wybitej przez defensorów futbolówki i oddał precyzyjny strzał z 25 metrów. Goście mieli jeszcze swoje sytuacje bramkowe, ale Wandor bardzo dobrze obronił uderzenie Piotra Frączka, a innych sytuacji nie wykorzystali M. Rogalski i Paweł Frączek.

– Początek należał do nas. Dobrze weszliśmy w mecz. Na początku drugiej połowy „zaspaliśmy”. Później staraliśmy się grać swoje. Po golu na 2:1 graliśmy na czas, a rywal nas naciskał – powiedział Przemysław Tlałka, grający trener LKS Głębowice.

– To był mecz na remis. Przegraliśmy, bo zabrakło nam skuteczności – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Niedziela 28 sierpnia LKS Głębowice – LKS Piotrowice 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 R. Nowak (30.), 1:1 Piotr Frączek (46.), 2:1 Wysogląd (65.), 3:1 Domasik (80.). W 15. minucie R. Nowak (LKS Głębowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Głębowice: Wandor – Głowacki, P. Szypuła, W. Nowak, Domasik – Tlałka, Klimczyk, Klaczak (Wojtyła), Ćwiertnia (M. Szypuła) – Wysogląd, R. Nowak (Leśniak). Trener: Przemysław Tlałka.

LKS Piotrowice: Ziembla, Paweł Frączek, Piotr Frączek, Kościelnik, Czerwik, M. Rogalski, S. Rogalski, Górecki (Sanak), Maciej Frączek, Miłosz Frączek, Merta (46. Stolarczyk). Trener: Krzysztof Barcik.