Dobry początek sezonu LKS Poręba Wielka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 sierpnia 2016 11:36

LKS Poręba Wielka wygrała 4:1 z LKS Głębowice w meczu pierwszej kolejki B klasy.

Początek meczu nie wskazywał na to, żeby gospodarze mieli wysoko wygrać. W 5. minucie po rzucie rożnym piłkę głową wybił obrońca LKS Poręba Wielka. Doszedł do niej Klimczyk i uderzył z około 12 metrów z przewrotki. Goście krótko cieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później podopieczni Łukasza Zawadzkiego wyrównali stan rywalizacji. Tomczyk zagrał za linię obrony do Grubki. Ten urwał się rywalom i oddał mocny i celny strzał ze skrzydła.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 60. minucie rzut wolny z narożnika szesnastki wykonywał grający trener gospodarzy. Zawadzki wrzucił piłkę w pole karne, a gola głową strzelił Grubka. Przyjezdni nie poddawali się. Stworzyli sobie dwie groźne sytuacje, ale ich nie wykorzystali.

Wynik 2:1 utrzymywał się do 86. minuty. W końcówce dwa celne ciosy zadał klub z gminy Oświęcim. Dobrą akcję skrzydłem przeprowadził Grubka. Zawodnik dograł futbolówkę na dalszy słupek. Do siatki skierował ją Węglarz. W 90. minucie R. Sporysz zagrał w tzw. uliczkę, a sytuację jeden na jeden z R. Nowakiem wykorzystał Węglarz.

– W pierwszej połowie nie było wielu sytuacji bramkowych. W drugiej mecz był wyrównany. Na boisku więcej się działo. Udało nam się „wymęczyć” to zwycięstwo. Cieszy mnie to, że mimo tego, że przed sezonem straciliśmy czterech zawodników, udało nam się stworzyć zespół – powiedział Łukasz Zawadzki, grający trener LKS Poręba Wielka.

– Mecz był wyrównany. Wynik jest wysoki, ponieważ w końcówce się odkryliśmy, a rywal nas skontrował – powiedział Przemysław Tlałka, grający trener LKS Głębowice.

Niedziela 21 sierpnia LKS Poręba Wielka – LKS Głębowice 4:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Klimczyk (5.), 1:1 Grubka (7.), 2:1 Grubka (60.), 3:1 Węglarz (86.), 4:1 Węglarz (90.)

LKS Poręba Wielka: P. Sporysz – Śliwiński, Krawczyk, Zawadzki, Tomczyk – Żmuda, Wasztyl, Pilch (75. Ryś), Węglarz – Grubka, Jarzyna (60. R. Sporysz). Trener Łukasz Zawadzki.

LKS Głębowice: R. Nowak – Głowacki, Mieszczak, Szypuła, W. Nowak – Tlałka, Klimczyk, Wojtyła (87. Domasik), Klaczak – Ćwiertnia, Wysogląd (30. Szałajko). Trener: Przemysław Tlałka.