Jesień Oświęcimska z Teatrem Pijana Sypialnia

Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   10 sierpnia 2016 11:44
Udostępnij

W trzecim dniu Jesieni Oświęcimskiej, 25 września od godziny 13 na oświęcimskim rynku zagości Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy. Będzie różnorodnie – muzycznie, teatralnie i tanecznie.

W programie spotkania z Teatrem Pijana Sypialnia znajdą się koncert Filharmonii Pijanej Sypialni pod dyrekcją Daniela Zielińskiego, spektakl Wodewil Warszawski w reżyserii Stanisława Dembskiego oraz Potańcówka przedmiejska. Na niezapomniane popołudnie zaprasza Oświęcimskie Centrum Kultury.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w Polsce skupiający aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów.

Filharmonia Pijanej Sypialni to orkiestra symfoniczna, kierowana przez Daniela Zielińskiego, w skład której wchodzą absolwenci i studenci uczelni muzycznych oraz uczniowie szkół muzycznych II stopnia. Muzycy Pijanej Sypialni występują w spektaklach teatru, a także realizują własne, niezależne koncerty. Wspólnie z zespołem aktorskim, zespołem wokalnym oraz tanecznym Woda na młyn – realizują widowiskowe koncerty.

 

Wodewil Warszawski to spektakl, który wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła ze swoją żoną Kunegundą. Na dworcu grupa cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta. Druga część widowiska, to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia. Celebryci przedstawią swoje sposoby na wyjątkowe i pełne sukcesów życie…

Potańcówka przedmiejska przeniesie widzów z aktorami, tancerzami i muzykami na przedwojenną potańcówkę do teatrzyków ogródkowych, które niegdyś były modnymi miejscami spędzania czasu przez mieszkańców miast. Pod okiem artystów Teatru Pijana Sypialnia będzie można nauczyć się polki, walczyka, sztajera i fokstrota, czyli tańców, które wówczas królowały.